/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Isparta Şarkikaraağaç Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Şarkikaraağaçcancel
Ispartacancel

Şarkikaraağaç Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Şarkikaraağaç satılık daire tercih etmeyi düşünenler için işlerini kolaylaştıracak, arayış sürecinizi hızlandıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, demografisine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda semti daha yakından tanıyarak, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Şarkikaraağaç, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta kentine bağlı on üç yerleşim biriminden yalnızca birimidir. Semt, kentin en gelişmiş ve kalabalık dördüncü ilçesidir. Ondan önce Merkez, Yalvaç ve Eğirdir ilçeleri gelmektedir. Şarkikaraağaç, kent nüfusunun yaklaşık %5.79’una ev sahipliği yapmaktadır İlçenin ismi iki kelimeden oluşmuştur. Şarki, doğu veya doğuya ait anlamına gelmektedir. Karaağaç ise, Denizli iline bağlı bir yerleşim birimidir. Denizli’deki batı Karaağaç anlamına gelmektedir. Isparta’daki doğudaki Karaağaç ilçesini sembolize etmektedir. 

Şarkikaraağaç Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Konumu

Şarkikaraağaç satılık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin ekonomisinden yerleşimine, konut tipinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etkide bulunan coğrafi özelliklerden bahsedeceğiz. Şarkikaraağaç ilçesi, 1232 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 935 metredir. İlçe Akdeniz Bölgesi’nin batı bölümünde yer almaktadır. Göller Yöresi’nde bulunan ilçe Isparta-Konya karayolu üzerinde yer almaktadır. Güneyinde Beyşehir ve Yenişarbademli, kuzeyinde Yalvaç, Akşehir ve Doğanhisar, batısında Gelendost ve Eğirdir, doğusunda ise Hüyük ilçeleri bulunmaktadır. Semtin büyük bir bölümünde dağlar yer almaktadır. İlçede yer alan Sultan Dağları, Anamas Dağları, Orta Toros Dağları, Karadağ ve Kızıldağ bulunmaktadır. İlçe, kent merkezinden 118 kilometre uzakta ve kuzeydoğuda yer almaktadır. Isparta-Konya karayolu üzerinde bulunan ilçede, karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Şarkikaraağaç satılık konut düşünenler tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak araştırmalarını sürdürebilirler.

Şarkikaraağaç Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 25.578 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe popülasyonunun %49.37’si erkek, geriye kalan %50.63’ü ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. İlçenin nüfusu 2008 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak düşmüştür. 2017 yılından sonra ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bugün nüfus grafiği artma eğilimindedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %1.60 olarak hesaplanmış durumdadır. Isparta Şarkikaraağaç  satılık ev düşünenler için, bahsi geçen mahalleler nüfuslarına ve gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştırlar. Siz de arayışınızı aşağıda verilen mahallelerden bir ya da birkaçında yoğunlaştırabilir, kendinize en uygun evi tercih edebilirsiniz:

 • Camikebir Mahallesi (1874 kişilik nüfusu ile semtin en gelişmiş ve en kalabalık yerleşim birimidir.) 
 • Ulvikale Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Kerkük Mahallesi
 • Ulu Mahallesi
 • Aşağıkale Mahallesi
 • Alcıklar Mahallesi
 • Suvar Mahallesi
 • Aşağı Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Çördük Mahallesi

Eğer Şarkikaraağaç satılık daire tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Şarkikaraağaç satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.