/static/img/logo.svg
search
Boyalık Mahallesicancel

Boyalık Mahallesi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Arnavutköy Boyalık Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Bölge Hakkında Kısa Bilgiler

İstanbul Arnavutköy Boyalık Mahallesi satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, bölge hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu bölge rehberinde Arnavutköy Boyalık Mahallesi bölgesinin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Öncelikle Boyalık Mahallesi, Marmara Bölgesi’nin iç kısımlarında yer aldığından ötürü, çoğunlukla karasal iklim özellikleri gösteren bir yerde konuşlanmıştır. Bu iklimin özelliklerine göre, yaz ayları sıcak ve kurak yaşanırken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Hatta bazı zamanlarda kış mevsimi boyunca kar yağışı da görülebilmektedir.

Arnavutköy Boyalık Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Boyalık Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı, Arnavutköy ilçesinde yer almaktadır. Arnavutköy ilçe merkezinin kuzeydoğu yönünde konuşlanmıştır. Yeni açılmış olan İstanbul Havalimanı’na çok yakın bir mesafede yer almaktadır. Havalimanının ise batı yönünde kalmaktadır. Havalimanına bu kadar yakın olması Arnavutköy satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için oldukça avantajlı bir durumdur. Nispeten küçük bir mahalledir. Balaban Mahallesi ilçenin kuzeydoğu yönünde bulunmaktadır. Sazlıdere Barajı ise ilçenin güney yönünde kalmaktadır. Mahalleden 336A numaralı, Balaban Köyü ile Bayrampaşa Metro durakları arasında giden otobüs geçmektedir. Mahallenin etrafında bulunan İETT otobüs duraklarına aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yassıören Yolu Durağı,
  • Boyalık Sapağı Durağı.

Arnavutköy Boyalık Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Boyalık Mahallesi’nde genellikle küçük çaplı bakkallar olmak ile birlikte, zincir gıda marketler de bulunmaktadır. Boyalık'ta satılık ev düşünenler için mahallenin üç tarafında da ormanlık alanlar bulunmaktadır. Bu nedenle temiz bir havaya sahip olduğu söylenebilmektedir. Mahalle içerisinde bulunan eğitim kurumları arasında Boyalık Örfi Çetinkaya İlkokulu ve Boyalık Örfi Çetinkaya İlköğretim Okulu yer almaktadır. Genel olarak ormancılık ile uğraşan işletmeler bulunmaktadır. Boyalık Mahallesi içerisinde Boyalık Köyü Cami adında bir adet de dinî kuruluş bulunmaktadır.

Arnavutköy Boyalık Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik Karakteristikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Arnavutköy Boyalık Mahallesi’nde toplam 709 kişi yaşamaktadır. İlçe nüfusunun hemen hemen yarısını orta nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarının verilerine göre, mahallenin nüfusu düzenli ve sabit bir gidişat göstermektedir. 

İstanbul Arnavutköy Boyalık Mahallesi sahibinden satılık müstakil ev benzeri, bölge çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

22 Ocak 2020

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

21 Ocak 2020

Bekar Erkeğe Ev yok Diyen Ev Sahibi v...

Bekar Erkeğe Ev yok Diyen Ev Sahibi v...

20 Ocak 2020

Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

17 Ocak 2020

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

15 Ocak 2020

Arnavutköy Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.