/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi Satılık Daire

araması için 146 ilan bulundu
search
Kocasinan Merkez Mahallesicancel
Bahçelievlercancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kocasinan Merkez Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Kocasinan Merkez Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesinin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Kocasinan Merkez Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Kocasinan Merkez Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Kocasinan Merkez Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Bahçelievler ilçesinde yer almaktadır. Bahçelievler ilçe merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Etrafında Bakırköy, Güngören ve Bağcılar semtleri bulunmaktadır.

Bahçelievler Kocasinan kiralık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Kocasinan Merkez Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Mahallenin çok yakınından E5 numaralı karayolu geçtiği için, mahalledeki ulaşım seçenekleri diğer yerlere nazaran daha fazla sayıdadır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yenikapı-Atatürk Havalimanı: M1A numaralı metro hattı,
  • Sabiha Gökçen Havalimanı-4. Levent Metro: M3 numaralı metro hattı,
  • Mahmutbey/Güneşli-Kazlıçeşme: 97E numaralı otobüs hattı,
  • Göztepe Mahallesi-Bakırköy: 98A numaralı otobüs hattı,
  • İSTOÇ-Bakırköyi: 98M numaralı otobüs hattı.

Kocasinan Merkez Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Kocasinan Merkez Mahallesi sınırları içerisinde öncelikle Bahçelievler Devlet Hastanesi bulunmaktadır. Cem Vakfı, bu mahalle içerisinde konumlanmıştır. Kocasinan Merkez Cami, mahallenin dinî mekânlarından bir tanesidir. Güneşli Mezarlığı, bu mahallede bulunmaktadır. Aynı zamanda mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumları arasında Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu ve İstanbul Bahçelievler Mimar Sinan Anadolu Lisesi bulunmaktadır.

Kocasinan Merkez Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kocasinan Merkez Mahallesi’nde toplam 72.217 kişi yaşamaktadır. Bölgede ortalama bir daire 115 metrekaredir. Ortalama bir Kocasinan Merkez Mahallesi kiralık ev fiyatı ise 353.165 Türk lirasıdır. 

İstanbul Bahçelievler sahibinden kiralık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.