/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bahçelievler Şirinevler Mahallesi Satılık Daire

araması için 263 ilan bulundu
search
Şirinevler Mahallesicancel
Bahçelievlercancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şirinevler Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Şirinevler Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Bahçelievler Şirinevler Mahallesinin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Şirinevler Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Şirinevler Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Şirinevler Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Bahçelievler ilçesinde yer almaktadır. Bahçelievler ilçesinin merkez konumunda yer almaktadır. Mahallenin etrafında Bakırköy, Güngören ve Bağcılar semtleri bulunmaktadır.

Bahçelievler Şirinevler satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Şirinevler Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Mahallenin çok yakınından E5 numaralı karayolu geçtiği için, mahalledeki ulaşım seçenekleri diğer yerlere nazaran daha fazla sayıdadır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yenikapı-Atatürk Havalimanı: M1A metro hattı,
  • Beylikdüzü-Söğütlüçeşme: 34AS metrobüs hattı,
  • Bahçeşehir/Esenkent-Taksim: 76D otobüs hattı.

Şirinevler Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Şirinevler Mahallesinin sınırları içerisinde Bahçelievler Belediyesinin binası bulunmaktadır. Aynı zamanda Nüfus Müdürlüğü de Şirinevler Mahallesinde bulunmaktadır. Kocasinan Vergi Dairesi mevcuttur. Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarlığı, bu mahalle içerisindedir. Ayrıca Milli Egemenlik Parkı, mahallenin daha yeşil bir alan olmasına katkıda bulunmaktadır. Şirinevler Mahallesinde pek çok eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Orgeneral Eşref Bitlis Ortaokulu, Şair Zihni Ortaokulu ve Bahçelievler Atatürk İlkokulu yer almaktadır. Mahalle içerisinde Şirinevler Sağlık Merkezi adında bir sağlık binası bulunmaktadır. 

Şirinevler Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Şirinevler Mahallesi’nde toplam 59.150 kişi yaşamaktadır. Bölgede ortalama bir daire 105 metrekaredir. Ortalama bir Şirinevler Mahallesi satılık ev fiyatı ise 319.305 Türk lirasıdır. 

İstanbul Bahçelievler sahibinden satılık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.