/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Satılık Daire

araması için 255 ilan bulundu
search
Siyavuşpaşa Mahallesicancel
Bahçelievlercancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Siyavuşpaşa Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Siyavuşpaşa Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesinin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Siyavuşpaşa Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Siyavuşpaşa Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Siyavuşpaşa Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Bahçelievler ilçesinde yer almaktadır. Mahalle, Bahçelievler ilçe merkezinin hemen bitişiğinde yer almaktadır. Bakırköy, Güngören ve Bağcılar semtleri ile çevrelenmiştir. 

Bahçelievler Siyavuspaşa satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Siyavuşpaşa Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Mahallenin çok yakınından E5 numaralı karayolu geçtiği için, mahalledeki ulaşım seçenekleri diğer yerlere nazaran daha fazla sayıdadır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yenikapı-Atatürk Havalimanı: M1A numaralı metro hattı,
  • Sakarya Mahallesi-Yenibosna Metro: 55Y numaralı otobüs hattı,
  • Basınsitesi-Eminönü: 97A numaralı otobüs hattı,
  • Güneşli Basın Tesisleri-Bakırköy: 98E numaralı otobüs hattı.

Siyavuşpaşa Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Siyavuşpaşa Mahallesi sınırları içerisinde Bahçelievler Müftülüğü bulunmaktadır. Hazır yemek satan pek çok restoran mevcuttur. Birden fazla eczane vardır. Ulubatlı Hasan Parkı, mahallenin daha yeşil bir alan olmasına katkıda bulunmaktadır. Mahallede Bakırköy Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı da bulunmaktadır. Mahalle sınırları içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu konumlanmıştır. Bölgedeki bu eğitim kurumları arasında Siyavuşpaşa İlkokulu ve İSMEK Bahçelievler Siyavuşpaşa Merkezi yer almaktadır.

Siyavuşpaşa Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Siyavuşpaşa Mahallesi’nde toplam 64.634 kişi yaşamaktadır. Bölgede ortalama bir daire 115 metrekaredir. Ortalama bir Siyavuşpaşa Mahallesi satılık ev fiyatı ise 366.735 Türk lirasıdır. 

İstanbul Bahçelievler sahibinden satılık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.