/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilköy Sb Mahallesicancel

Bakırköy Yeşilköy Sb Mahallesi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeşilköy SB Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Yeşilköy SB Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Bakırköy Yeşilköy SB Mahallesinin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Yeşilköy SB Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Yeşilköy SB Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Yeşilköy SB Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Bakırköy ilçesinde yer almaktadır. Mahallenin etrafında Florya, Ataköy ve Yeşilyurt semtleri bulunmaktadır. Marmara Denizine kıyısı bulunmaktadır. 

Bakırköy Yeşilköy satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Yeşilköy SB Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Yeşilköy SB Mahallesi, E-5 ve 0-7 numaralı karayolu hatlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Marmaray,
  • Taksim-Florya semtleri arasında sefer yapan minibüs hattı,
  • Yenikapı-Atatürk Havalimanı: M1A numaralı metro hattı,
  • Yeşilköy-Taksim: 72T numaralı otobüs hattı,
  • Kuyumcukent-Yeşilköy/Akvaryum: 73Y numaralı otobüs hattı,
  • Halkalı-Eminönü: BN1 numaralı otobüs hattı,
  • Halkalı-Yenikapı Marmaray: BN3 numaralı otobüs hattı.

Yeşilköy SB Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Yeşilköy SB Mahallesi sınırları içerisinde eskiden aktif olarak hizmet veren Atatürk Havalimanı bulunmaktadır. İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi bu mahallede yer almaktadır. Mahallede Acıbadem International Hastanesi yer almaktadır. İstanbul Fuar Merkezi buradadır. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumları arasında GASM (Sınav Merkezi), İstanbul Aydın Üniversitesi ve Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi bulunmaktadır. 

Yeşilköy SB Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yeşilköy SB Mahallesi’nde toplam 23.476 kişi yaşamaktadır. Bölgede ortalama bir daire 140 metrekaredir. Ortalama bir Yeşilköy SB Mahallesi satılık ev fiyatı ise 1.771.000 Türk lirasıdır. 

İstanbul Bakırköy sahibinden satılık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Bakırköy Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.