Emlakjet

İstanbul Sultangazi Satılık Daire

araması için 1,246 ilan bulundu
search
Sultangazicancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sultangazi Satılık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Sultangazi satılık daire düşünenler için,  ilçe hakkında çok çeşitli konulara yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Sultangazi ilçesi, Türkiye’nin en gelişmiş kenti olan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer almaktadır. 2008 yılında, Gaziosmanpaşa Mahallesinden ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçeye dönüşme sürecinde, Eyüpsultan ve Esenler’den de birer mahalle almıştır. Sultangazi, yaklaşık 36 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde kurulmuştur. İlçenin rakımı ise yalnızca 50 metredir. Sultangazi’nin kuzeybatısında Başakşehir, doğusunda Eyüp, batısında Esenler ve güneyinde ise Gaziosmanpaşa ilçeleri yer almaktadır.  Marmara İkliminin hakim olduğu Sultangazi’de, yazlar sıcak ve kurak geçer. Ilık kış aylarında ise, nadiren kar yağışı ve don olayı gerçekleşir. 

 

Sultangazi Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, ilçede toplam 523.675 kişi hayatına devam etmektedir. İlçe nüfusunun %49.09’u kadın, geriye kalan %50.91’i erkektir. İlçenin nüfusu bir önceki yıla göre azalmıştır. Bu durumun en temel nedeni tersine göç olgusudur. Sultangazi 16 mahalleden oluşmaktadır ve hiç köy yerleşimi bulunmamaktadır. Sultangazi satılık konut tercih edecekler arayışlarını aşağıda da yer verilen, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde sürdürebilirler:

 • 50. Yıl Mahallesi 

 • Esentepe Mahallesi

 • Cebeci Mahallesi

 • İsmetpaşa Mahallesi

 • Yunus Emre Mahallesi

 • Uğur Mumcu Mahallesi

 • Sultançiftliği Mahallesi

 • Gazi Mahallesi

 • 75. Yıl Mahallesi

 • Zübeyde Hanım Mahallesi

Beşinci sırada yer almasına rağmen sahibinden satılık daire Sultangazi Yunus Emre tercih edenlerin sayısı hızla artmaktadır. Bir anlamda, bahsi geçen mahalle ilçenin yeni cazibe noktasıdır. 

 

Sultangazi Satılık Daire Düşünenlere İlçedeki Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinin Durumu 

Türkiye’nin refah seviyesi en yüksek kentlerinden biri olan İstanbul’da kamu hizmetleri oldukça gelişmiştir. Ancak yine de bir emlak satın almadan önce, o yerleşim bölgesindeki eğitim ve sağlık hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Sultangazi satılık ev tercih edecekler için de önemli kritelerden birinin bu olduğunu tahmin ediyoruz. Sultangazi ilçesinde hemen her seviyede faaliyet gösteren eğitim kurumları bulunmaktadır. İlçede toplam 16 anaokulu, 30 adet ortaokul, 21 adet lise, 9 adet özel rehabilitasyon merkezi hizmet vermektedir.  İlçede 1 adet tam teşekküllü devlet hastanesi ve 3 adet özel hastane bulunmaktadır bulunmaktadır.  Hemen her mahalleye kurulmuş olan sağlık ocaklarının sayısı 127’dir. Ayrıca ilçede çok sayıda poliklinik, tıp merkezi ve halk sağlığı merkezi yer almaktadır.

 

Sultangazi Satılık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Sultangazi satılık daire kararınızı bir adım ileriye taşımak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya Sultangazi satılık dubleks daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’ndan hareketle, Sultangazi’de satılık evler ortalama 105 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ev bedeli ise, 2.448 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Çok daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, Sultangazi satılık konut tercih edecek bir kişi, yaklaşık 257.040 Türk Lirası ödemeye hazır olmalıdır. Ancak bahsi geçen rakam, hayalinizdeki konut tipinden ve bu konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin  Sultangazi satılık daire Cebeci arayışında olan bir kişinin yaklaşık 106 metrekarelik kullanım alanına sahipr bir eve 261.926 Türk Lirası ödemesi muhtemeldir. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 146.370 Türk Lirası 

 • 2+1, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 237.120  Türk Lirası

 • 3+1, 125   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 339.000 Türk Lirası

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Sahibinden Satılık Daire Sultangazi ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Sahibinden Satılık Daire Sultangazi arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Bölge ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Sahibinden Satılık Daire Sultangazi ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi Fiyatları

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi İlanları

EmlakJet'te yer alan Sahibinden Satılık Daire Sultangazi ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi 3+1

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi 2+1

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi 1+1

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Sahibinden Satılık Daire Sultangazi ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.