Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tuzla Aydıntepe Mahallesi Satılık Daire

araması için 33 ilan bulundu
search
Aydıntepe Mahallesicancel
Tuzlacancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aydıntepe Mahallesi Satılık Daire Arayanlara Mahalle Tanıtım Rehberi

Aydıntepe Mahallesi satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız mahalle rehberimizde; mahalle ve çevresi hakkında tüm önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Aydıntepe mahallesinde ev satın almadan hemen önce bölge rehberimizi inceleyerek, mahallenin özelliklerini ve konut piyasası hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul’un Aydıntepe Yakasında yer alan Tuzla ilçesine bağlı Aydıntepe, 2020 yılı sayımlarına göre 25.657 kişilik nüfusa sahiptir. Tuzla ilçesinin en yüksek nüfusa sahip dördüncü mahallesidir. Mahallenin bulunduğu konuma göre çevresinde; Pendik ilçesi ile Evliya Çelebi, İçmeler ve Aydınlı mahalleleri ile komşudur. Tuzla ilçesi; İstanbul’un Aydıntepe Yakasının Kocaeli iliyle sınırında yer alan sahilde konumlanmış az nüfusa sahip bir ilçesidir. Bölgenin tarihi yerleşimi M.Ö. 1200-700 yıllarına kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan ilçe günümüzde İstanbul’un en doğu sınırını oluşturmaktadır. 1992 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Tuzla dünyanın deniz üzerinde tasarlanan ilk yaşam merkezi olarak bilinen Viaport Marina’ya ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Sabiha Gözen Havalimanı’na oldukça yakın konumda bulunan ilçede, ulaşım ve sosyal imkanlar oldukça geniştir. Marmaray yeryüzü tren hattı, Gebze-Halkalı arasında Tuzla, İçmeler, Aydıntepe istasyonlarıyla ulaşım oldukça hızlı ve pratiktir. Türkiye’nin üst düzey vakıf okullarına ev sahipliği yapan Tuzla ilçesi, eğitim alanında oldukça gelişmiştir. 

İstanbul’da doğayla iç içe, merkeze ve sahile yakın, sosyal yaşam alanları geniş ama aynı zamanda da düşük nüfusuyla pek çok kişinin ev sahibi olmak isteyeceği Tuzla’de ev satın alırken Emlakjet’in ilanlarını detaylıca inceleyerek siz de aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz.

Aydıntepe Mahallesi Satılık Daire Arayanlara İlçedeki Önemli Kurumların Adresleri

Aydıntepe mahallesi ve çevresinde bulunan önemli kurumların adres bilgileri şu şekildedir;

  • Sabancı Üniversitesi; Orta, No:27, 34956 Tuzla/İstanbul.
  • Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri Aydıntepe; Aydıntepe, 100. Yıl Cad. No:18/1, 34947 Tuzla/İstanbul.
  • Tuzla Süleman Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Aydıntepe, Fedakar Sk. No:1, 34947 Tuzla/İstanbul.
  • Tezer Taşkıran Ortaokulu; Aydıntepe, Batu Sk. No:53, 34947 Tuzla/İstanbul.

Aydıntepe satılık ev arayışında olanlar için mahallenin içinden Marmaray hattının Aydıntepe İstasyonu geçmektedir. İETT’nin 130A, 130Ş, 133T, 133Ş, 500T, AND2Y, KM10, KM12, KM13 ve 130E numaralı otobüs hatları ve bölgenin minibüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir. 

Aydıntepe Mahallesi Satılık Daire Piyasa Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ekim ayı güncel verilerine göre Tuzla ilçesinin Aydıntepe mahallesi ve çevre bölgelerde bulunan satılık daire fiyatları ve genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

  • Ortalama brüt alan; 95 metrekare,
  • Ortalama birim satılık fiyatı; 3.600 Türk Lirası,
  • Konutun amortisman/Geri dönüş süresi 22 yıl,
  • Ortalama satış fiyatı; 342.000 Türk Lirasıdır. 

Tercih edeceğiniz satılık dairenin iç ve dış özelliklerine göre, bulunduğu semt, sahip olduğu site özellikleri, akıllı ev sistemi, güvenlik ve diğer tüm etkenlere göre satın alma fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Ev satın almadan hemen önce satış prosedürlerine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz ve Emlakjet Bölge Raporu ile bölgedeki piyasa fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir. Aradığınız özellikleri ‘Yakınında Ara’ ya da ‘Haritada Ara’ özellikleri ile Aydıntepe Mahallesi sahibinden uygun fiyatlı 2+1 satılık daire gibi en çok tercih edilen seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.