Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tuzla Evliya Çelebi Mahallesi Satılık Daire

araması için 53 ilan bulundu
search
Evliya Çelebi Mahallesicancel
Tuzlacancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Evliya Çelebi Mahallesi Satılık Daire Arayanlara Mahalle Tanıtım Rehberi

Evliya Çelebi Mahallesi satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız mahalle rehberimizde; mahalle ve çevresi hakkında tüm önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Evliya Çelebi mahallesinde ev satın almadan hemen önce bölge rehberimizi inceleyerek, mahallenin özelliklerini ve konut piyasası hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul’un Evliya Çelebi Yakasında yer alan Tuzla ilçesine bağlı Evliya Çelebi, 2020 yılı sayımlarına göre 12.621 kişilik nüfusa sahiptir. Tuzla ilçesinin daha yüksek nüfusa sahip mahallelerinden birisidir. Mahallenin bulunduğu konuma göre çevresinde; Pendik ilçesi ile Aydıntepe, İçmeler ve Yayla mahalleleri ile komşudur. Tuzla ilçesi; İstanbul’un Anadolu Yakasının Kocaeli iliyle sınırında yer alan sahilde konumlanmış az nüfusa sahip bir ilçesidir. Bölgenin tarihi yerleşimi M.Ö. 1200-700 yıllarına kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan ilçe günümüzde İstanbul’un en doğu sınırını oluşturmaktadır. 1992 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Tuzla dünyanın deniz üzerinde tasarlanan ilk yaşam merkezi olarak bilinen Viaport Marina’ya ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Sabiha Gözen Havalimanı’na oldukça yakın konumda bulunan ilçede, ulaşım ve sosyal imkanlar oldukça geniştir. Marmaray yeryüzü tren hattı, Gebze-Halkalı arasında Tuzla, İçmeler, Evliya Çelebi istasyonlarıyla ulaşım oldukça hızlı ve pratiktir. Türkiye’nin üst düzey vakıf okullarına ev sahipliği yapan Tuzla ilçesi, eğitim alanında oldukça gelişmiştir. 

İstanbul’da doğayla iç içe, merkeze ve sahile yakın, sosyal yaşam alanları geniş ama aynı zamanda da düşük nüfusuyla pek çok kişinin ev sahibi olmak isteyeceği Tuzla’de ev satın alırken Emlakjet’in ilanlarını detaylıca inceleyerek siz de aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz.

Evliya Çelebi Mahallesi Satılık Daire Arayanlara İlçedeki Önemli Kurumların Adresleri

Evliya Çelebi mahallesi ve çevresinde bulunan önemli kurumların adres bilgileri şu şekildedir;

  • Tuzla Belediye Başkanlığı; Evliya Çelebi, Hatboyu Cad. No:17, 34945 Tuzla/İstanbul.
  • Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Evliya Çelebi, Genç Osman Cad. 34944 Tuzla/İstanbul.
  • Tuzla İbni Sina Ortaokulu; Evliya Çelebi, Gündoğdu Sk. 34944 Tuzla/İstanbul.
  • Küçük İçmeler Şifalı Sular Çeşmesi; Evliya Çelebi, Gülağacı Sk. No:2, 34944 Tuzla/İstanbul.

Evliya Çelebi satılık ev arayışında olanlar için mahallenin içinden Marmaray hattının İçmeler İstasyonu geçmektedir. İETT’nin 130A, 130H, 130T, 133M, 133P, 133T, 133TM, AND2Y, KM12, KM13 ve 130E numaralı otobüs hatları ve bölgenin minibüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir. 

Evliya Çelebi Mahallesi Satılık Daire Piyasa Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ekim ayı güncel verilerine göre Tuzla ilçesinin Evliya Çelebi mahallesi ve çevre bölgelerde bulunan satılık daire fiyatları ve genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

  • Ortalama brüt alan; 120 metrekare,
  • Ortalama birim satılık fiyatı; 3.632 Türk Lirası,
  • Konutun amortisman/Geri dönüş süresi 26 yıl,
  • Ortalama satış fiyatı; 435.840 Türk Lirasıdır. 

Tercih edeceğiniz satılık dairenin iç ve dış özelliklerine göre, bulunduğu semt, sahip olduğu site özellikleri, akıllı ev sistemi, güvenlik ve diğer tüm etkenlere göre satın alma fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Ev satın almadan hemen önce satış prosedürlerine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz ve Emlakjet Bölge Raporu ile bölgedeki piyasa fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir. Aradığınız özellikleri ‘Yakınında Ara’ ya da ‘Haritada Ara’ özellikleri ile Evliya Çelebi Mahallesi sahibinden uygun fiyatlı 2+1 satılık daire gibi en çok tercih edilen seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.