Emlakjet

İzmir Balçova Satılık Daire

araması için 280 ilan bulundu
search
Balçovacancel
İzmircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Balçova Satılık Daire & Satılık Ev İlan Arama Rehberi

Balçova satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, bir ilçe rehberi hazırladık. Semtin, coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Balçova, İzmir’in metropol ilçelerinden biridir. Doğusunda Konak, batısında Narlıdere, güneyinde ve güneydoğusunda Karabağlar, kuzeyinde İSE İzmir Körfezi bulunmaktadır. Kentin güney kıyılarına ulaşan ilçe, 29 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin, denizden yüksekliği ise sadece 29 metredir. 3 Haziran 1992 yılında ilçe statüsüne kavuşan semt, termal tesisleri ile meşhurdur. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin kampüsü yine bu ilçede bulunmaktadır. İlçe, İzmir’in yükselen yerleşim bölgelerinden biridir.

Balçova Satılık Daire Bakanlara İlçe Bilgileri

Balçova satılık ev arayışınızda, ilçenin tarihçesi, coğrafi özellikleri ve ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Yapılan arkeolojik kazılardan hareketle, ilçede çok eski dönemlerden itibaren yerleşim olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki İlyada ve Odesia’nın ünlü yazarı Homeros da semtte yaşamıştır. Bölgenin Türk komutanlar tarafından ele geçirilmesi ise 1400’lü yıllara denk gelmiştir. İlçe, Osmanlı kaynaklarında Balçova köyü olarak geçmektedir. Deniz kenarına kurulmuş olan Balçova, 6 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Bölgede bir adet baraj gölü ile 5 tane dere bulunmaktadır. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisi ise hizmete dayalı olarak gelişmiştir.  Ata Caddesi ile Mithatpaşa Caddesi, ilçenin en önemli ticari noktalarıdır. Eğer ticaret ile uğraşıyorsanız, Balçova satılık konut tercihinizi bu iki caddeye yakın noktalarda yoğunlaştırabilirsiniz. 

Yatırım İçin Balçova Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Bilgileri

01 Şubat 2019 Yılı Verilerine göre, ilçede toplam 79.357 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %51.06’sı kadın, geriye kalan %48.94’ü erkektir. Dokuz büyük mahalleden oluşan Balçova’da, hiç köy yerleşimi bulunmamaktadır. Balçova satılık ev arayanlara, aşağıdaki mahallelerden birini düşünebilirler :

 • 16.693 kişilik nüfusu ile Onur Mahallesi
 • 14.185 kişilik nüfusu ile Eğitim Mahallesi
 • 12.380 kişilik nüfusu ile Korutürk Mahallesi
 • 11.321 kişilik nüfusu ile Fevzi Çakmak Mahallesi
 • 11.251 kişilik nüfusu ile Çetin Emeç Mahallesi
 • 8.499 kişilik nüfusu ile Teleferik Mahallesi
 • 4.369 kişilik nüfusu ile İnciraltı Mahallesi
 • 659 kişilik nüfusu ile Bahçelerarası Mahallesi 

İlçenin en gelişmiş ve en kalabalık mahallesi olması sebebiyle, sahibinden satılık daire Balçova Onur Mahallesi arayışında olanların sayısı bir hayli fazladır. Arayışlarını burada yoğunlaştırmak isteyenlerin, canlı bir emlak piyasası ile karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz.

Balçova Satılık Daire & Satılık Ev Fiyat Bilgisi 

Eğer siz de Balçova satılık daire arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden satılık daire Balçova teleferik gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını daha yakından inceleyebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre ilçede toplam 34.104 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.9 olarak hesaplanmıştır. Balçova’da satılık evler yaklaşık 11 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Ortalama birim fiyat ise 3.335 Türk Lirası’dır. Kısacası Balçova satılık konut düşünen bir kişinin 383.525 Türk Lirası harcamaya hazır olması gerekmektedir. Bu ortalama rakam, seçilen konut tipinden ve lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Balçova satılık müstakil ev arayan bir kişinin bu fiyatın üzerine çıkması oldukça olasıdır. Konut tiplerine göre, ev bedelleri aşağıdaki gibi farklılaşmaktadır : 

 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 312.030 Türk Lirası
 • 3+1, 130  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 399.360 Türk Lirası 
 • 4+1, 194 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 937.214  Türk Lirası 
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.