/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemalpaşacancel
İzmircancel

İzmir Kemalpaşa Satılık Daire

araması için 86 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kemalpaşa Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Kemalpaşa satılık daire tercihinde bulunmadan önce mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Zira ilçeye dair bilmeniz gereken hemen her şeyi sizler için bu yazıda topladık. Yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi özelliklerinden, emlak piyasasına kadar çok farklı alanlarda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşma fırsatı elde edeceksiniz. Kemalpaşa, Ege’nin İncisi İzmir’in şirin bir ilçesidir ve kent merkezinden tam 29 kilometre uzakta yer almaktadır.  Kentin doğu hattında yer alan bu ilçe, İzmir-Ankara Karayolunun güneyinde yer almaktadır. Bu nedenle, bir kavşak noktasında yer aldığı söylenebilir. İlçede yetiştirilen kirazlar, oldukça meşhurdur ve birçok yabancı ülkeye ihracaatı gerçekleşmektedir. Ayrıca bölgede yer alan çam ormanları, Ege Bölgesi’nin ciğerleri olarak da anılmaktadır. 

 

Kemalpaşa Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir semtte ev satın almadan önce, o bölgenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak, daha sonraki yaşamını kolaylaştıracaktır. Bu sebeple de Kemalpaşa satılık ev tercihinde kararlı olanların yazının bu kısmını dikkatlice okumasını tavsiye ediyoruz. Kent merkezinden yaklaşık 29 kilometre uzakta bulunan Kemalpaşa’nın doğusunda Manisa’ya bağlı bir ilçe olan Turgutlu, kuzeyinde Manisa il merkezi, batısında Bornova ve İzmir’in merkez ilçesi, güneyinde Torbalı ve Bayındır bulunmaktadır. İlçe, 658 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine yayılmıştır ve denizden yüksekliği 225 metre olarak hesaplanmıştır. Eski adı Nif olan ilçede, Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçmektedir. Kent merkezine göre daha sert bir iklime sahip olan Kemalpaşa ilçesinde yıllık yağış miktarı 1050 mm bulmaktadır. 

 

Kemalpaşa Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

İzmir’in en kalabalık on ikinci ilçesi olan Kemalpaşa’nın nüfusu, 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre 106.298 kişiden oluşmaktadır. İlçede ikamet edenlerin 52.323’ü kadın, geriye kalanı ise erkektir. İlçedeki popülasyonun artış hızı  %0.75 olarak hesaplanmıştır.  İlçe, 48 mahalleden oluşmaktadır. Köy ve bucak yerleşimi yoktur. Kemalpaşa satılık konut tercih edecekler, ilçenin en gelişmiş ve en kalabalık on mahallesinden birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

 

 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
 • Sekiz Eylül Mahallesi 
 • Soğukpınar Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi
 • Sütçüler Mahallesi
 • Örnekköy Mahallesi
 • 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi
 • Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi

 

Eğer İzmir Kemalpaşa satılık müstakil ev arayışı içerisinde iseniz, listede yer almayan Yiğitler Mahallesi, Çınarköy Mahallesi ve Damlacık Mahallesi’nde hayalini kurduğunuz eve ulaşma ihtimaliniz daha yüksek olabilir.

 

Kemalpaşa Satılık Daire Fiyat Bilgisi 

Eğer Kemalpaşa satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya İzmir Kemalpaşa satılık müstakil ev ilanlarının da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Kemalpaşa’da satılık evler ortalama 130 metrekarelik kullanım alanına sahiptir.

 

Metrekare başına düşen ev bedeli, 2074 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile sahibinden İzmir Kemalpaşa satılık daire arayışındaki bir kişinin yaklaşık 269.620 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak bu rakam ortalama bir veridir. Tercih etmeyi düşündüğünüz konut tipinden ve lokasyondan etkilenir. Örneğin İzmir Kemalpaşa Armutlu’da satılık daire fiyatları ortalama 192.456 Türk Lirası’dır. Bu nedenle, bütçenizi beklentileriniz ve istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi farklılaşmaktadır:

 

 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir evin ortalama fiyatı 206.400 TL
 • 3+1, 135 metrekarelik kullanım alanına sahip bir evin ortalama fiyatı 279.180  TL
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İzmir Kemalpaşa Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Kemalpaşa Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Kemalpaşa Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden İzmir Kemalpaşa Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • İzmir Kınık Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 İzmir Kiraz Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Konak Alsancak Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Konak Atilla Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.