Emlakjet

İzmir Kiraz Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kirazcancel
İzmircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kiraz Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Ev arayış sürecinde uzun süren araştırmalara Emlakjet.com ekibi olarak son veriyoruz. Ekip olarak sizler için uzun bölgele araştırmaları yaparak sizlere sunuyoruz. İzmir Kiraz satılık daire arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz, ilçe rehberimizi inceleyerek bölge hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İzmir’in doğusunda yer alan Kiraz ilçesi il merkezine 142 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Kuzeyinde Manisa ilinin Salihli ilçesi yer alan ilçenin doğusunda, Manisa’nın Ataşehir ilçesi yer almaktadır. Cumhuriyetin ilan edildiği dönemde Ödemiş’e bağlı bir yer olan bölge, Kiraz adı verilerek ilçe haline getirilmiştir. Batı kısmında Ödemiş ve güneyinde Beydağ ve Nazilli ilçelerinin yer aldığı Kiraz satılık daire anlamında vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği bölgelerdendir. Yüzölçümü 586 kilometre olan ilçenin 52 adet köyü bulunmaktadır. Eğitim anlamında da oldukça gelişmiş olan ilçe içerisinde 47 ilköğretim okulu, 3 orta öğretim, 1 halk eğitim merkezi, 1 mesleki eğitim merkezi, 1 Yatılı, ilköğretim bölge okulu yer almaktadır. Sağlık imkanları olarak incelendiğinde ise, Kiraz ilçesi içerisinde 1 devlet hastanesi, 1 ana sağlık ocağı, 1 verem savaş, 1 sağlık grup başkanlığı hizmet vermektedir.

 

Kiraz Satılık Daire Arayanlar İçin Coğrafya Ve İklim Bilgisi

Kiraz ilçesi, Hisar Kalesi, Yağlar Kalesi, Kayacık Hisar Kalesi gibi önemli tarihi yerleri içerisinde barındırmaktadır. Kiraz ilçesi jeolojik olarak birinci zamana ait metamorfik ve kırıntılı kayalar ile dördüncü zaman arazileri de içerisinde barındırmaktadır. İçerisinde yer alan meyve bahçeleri ile ün yapmış olan Kiraz ilçesi önemli bir tarım merkezidir. Dağlık bölgelerinde arazinin uygun olmamasından dolayı bahçe olanakları sınırlıdır. Bu nedenle bu bölgelerde küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Kiraz satılık daire arayan vatandaşlar için bölge iklimini, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı olarak tanımlayabiliriz. En yağışlı mevsimin Aralık olarak tespit edildiği bölgede kar yağışı hemen hemen hiç görülmez.  Doğası ile yatırımcıların ve oturum amaçlı tercih edecek olan vatandaşların dikkatini çeken Kiraz’da kiralık köy evi arayan kişi sayısı da oldukça fazladır.

 

İzmir Kiraz Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

İzmir Kiraz satılık daire arayan kişiler öncelikli olarak metrekare fiyatlarını araştırıyor. İlçede 19 bin 800 konut ve 2 bin 775 adet iş yeri bulunmaktadır. Kiraz ilçesi içerisinde yer alan dairelerin ortalama büyüklükleri 148 metrekaredir. İlçe içerisinde yer alan konutların ortalama metrekare birim fiyatları 1.707 bin TL olarak belirlenirken, ortalama konut fiyatları 252 bin 636 TL olarak tespit edildi. Ortalama konut geri dönüş süresinin 32 yıl olduğu ilçe vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

Kiraz Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Kiraz, nüfus kütük 2011 verilerine göre toplam nüfus sayısı 44 bin 587 olarak tespit edilmiştir. Nüfusun yüzde 60 civarı Kiraz ilçesi dışarısında yaşamakta olup yalnızca kütükleri Kiraz’dadır. Genellikle dışarıdan göç almayan ilçe 1951 yılında Bulgaristan’dan göç almış olup, bu vatandaşlar için 151 hanelik Yeni Mahalle kurulmuştur. Halk arasından bu mahalle Göçmen Mahallesi olarak anılmaktadır. 2018 yılına gelindiğinde ise nüfusta bir düşüş gözlemlenmiş olup yeni nüfus sayısı 43 bin 989 olarak güncellenmiştir. TÜİK 2018 verilerine göre bu nüfusun yüzde 50,61’i erkek (22 bin 264), yüzde 49,9’u (21 bin 725) kadındır. Sizler de istediğiniz evi hızlı ve daha kolay bir şekilde bulabilmek istersiniz emlakçıdan ya da sahibinden İzmir Kiraz satılık ev ilanlarımızı incelemek için listeleme sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.