/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tirecancel

İzmir Tire Satılık Daire

araması için 68 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tire Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Yol Rehberi

Emlakjet olarak yeni bir ev arayanlara istedikleri evi bulmaya yardımcı olmaya devam ediyoruz. Tire satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte nüfusu, konut kira piyasası ve mahalleleri, iklimi ile ilgili hazırlamış olduğumuz bilgileri sizlerle buluşturuyoruz.

 

Tarihin ilk çağlarından bu yana zengin coğrafi özellikleri sayesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Tire, İzmir’e bağlı bir ilçedir. İzmir’e yaklaşık olarak 80 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe geçmiş dönemlerde Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Helen, Roma ve Bizans kültürlerine yaşam alanı sağlamıştır. Yüzölçümü 792 kilometre olan Tire’nin Türklerin eline geçişinden sonra bölge daha zengin kültürel ve tarihi birikime sahip olmuştur. Birçok uygarlığa sahne olan ilçe, 1426 yılında kesin olarak Osmanlı Devleti'ne bağlanmıştır. Türkiye’deki idari örgütlenmede oldukça önemli bir yeri olan Tire, 1924 yılında sancakların kaldırılması ve illerin kurulması ile birlikte İzmir iline bağlanmıştır. Kültürel birikimi ile dikkat çeken Tire satılık daire arayan vatandaşların da bu kente ilgi göstermesini sağlamıştır.

 

Tire Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim ve Sağlık Rehberi

Tire satılık daire arayan vatandaşlar için bölgedeki eğitim ve sağlık olanakları da oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Eğitim anlamında oldukça gelişmiş olanaklara sahip olan ilçede, 2 adet anaokulu, 35 ilkokul,10 lise, 16 ortaokul, 1 halk eğitim merkezi, 1 mesleki eğitim merkezi, 4 özel okul ve Ege Üniversitesi’ne bağlı bir okul bulunmaktadır. Sağlık olanakları incelendiğinde ise ilçede 22 sağlık ocağı, 1 adet verem savaş, 1 adet devlet hastanesi ve bir adet toplum sağlığı merkezi bulunmaktadır. Sizlerde satın almak istediğiniz evi kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmek için listeleme sayfamızdan emlakçdan veya sahibinden İzmir’de satılık daireler araması yaparak bulabilirsiniz. 

 

İzmir Tire Satılık Daire Arayanlar İçin Konutların Satış Piyasa Değerleri

İzmir Tire satılık daire arayan vatandaşların karşılaştıkları ortalama konut metrekare değeri 125 metrekare civarında yer alıyor. Metrekare ortalama birim fiyatının 2 bin 85 TL olduğu ilçede, ortalama konut fiyatlarının 260 bin 625 TL olduğu tespit edildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 verilerine göre, ilçe nüfusunun yüzde 49,20’si (41 bin 552) erkek ve yüzde 50,80’i (42 bin 905) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İlçede yer alan konutların, geri dönüş süreleri ve konut tipine göre satış rakamları: 

 

  • 2+1: 97 metrekare - 189.053 TL - 18 yıl
  • 3+1: 130 metrekare - 271.960 TL - 24 yıl
  • 4+1: 165 metrekare - 379.170 TL - 27 yıl

 

Tire Satılık Daire Arayanlar İçin ilçe Mahalle Bilgisi

Tire ilçesi, 1924 tarihinde sancakların kaldırılması ile birlikte İzmir’e bağlanmıştır. Tire satılık daire arayan vatandaşların araştırma yapabilecekleri 87 adet mahalle yer almaktadır. Bunlardan başlıacaları: Hürriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, 4 Eylül Mahallesi, İbni Melek Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, İpekçiler Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, TOKİ Mahallesi, Dere Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ketenci Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Küçükçekmedere Mahallesi, Eğridere Mahallesi, Kahrat Mahallesi, Bahariye Mahallesi, Turan Mahallesi, Peşrefli Mahallesi, Paşa Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Gökçen Mahallesi, Işıklı Mahallesi, Kireli Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi ve en çok nüfusa sahip en çok mahallelerinden biri olarak öne çıkan Tire Fatih Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamıza bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Tire Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.