Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tirecancel
İzmircancel

İzmir Tire Satılık Daire

araması için 81 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tire Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Yol Rehberi

Emlakjet olarak yeni bir ev arayanlara istedikleri evi bulmaya yardımcı olmaya devam ediyoruz. Tire satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte nüfusu, konut kira piyasası ve mahalleleri, iklimi ile ilgili hazırlamış olduğumuz bilgileri sizlerle buluşturuyoruz.

 

Tarihin ilk çağlarından bu yana zengin coğrafi özellikleri sayesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Tire, İzmir’e bağlı bir ilçedir. İzmir’e yaklaşık olarak 80 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe geçmiş dönemlerde Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Helen, Roma ve Bizans kültürlerine yaşam alanı sağlamıştır. Yüzölçümü 792 kilometre olan Tire’nin Türklerin eline geçişinden sonra bölge daha zengin kültürel ve tarihi birikime sahip olmuştur. Birçok uygarlığa sahne olan ilçe, 1426 yılında kesin olarak Osmanlı Devleti'ne bağlanmıştır. Türkiye’deki idari örgütlenmede oldukça önemli bir yeri olan Tire, 1924 yılında sancakların kaldırılması ve illerin kurulması ile birlikte İzmir iline bağlanmıştır. Kültürel birikimi ile dikkat çeken Tire satılık daire arayan vatandaşların da bu kente ilgi göstermesini sağlamıştır.

 

Tire Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim ve Sağlık Rehberi

Tire satılık daire arayan vatandaşlar için bölgedeki eğitim ve sağlık olanakları da oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Eğitim anlamında oldukça gelişmiş olanaklara sahip olan ilçede, 2 adet anaokulu, 35 ilkokul,10 lise, 16 ortaokul, 1 halk eğitim merkezi, 1 mesleki eğitim merkezi, 4 özel okul ve Ege Üniversitesi’ne bağlı bir okul bulunmaktadır. Sağlık olanakları incelendiğinde ise ilçede 22 sağlık ocağı, 1 adet verem savaş, 1 adet devlet hastanesi ve bir adet toplum sağlığı merkezi bulunmaktadır. Sizlerde satın almak istediğiniz evi kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmek için listeleme sayfamızdan emlakçdan veya sahibinden İzmir’de satılık daireler araması yaparak bulabilirsiniz. 

 

İzmir Tire Satılık Daire Arayanlar İçin Konutların Satış Piyasa Değerleri

İzmir Tire satılık daire arayan vatandaşların karşılaştıkları ortalama konut metrekare değeri 125 metrekare civarında yer alıyor. Metrekare ortalama birim fiyatının 2 bin 85 TL olduğu ilçede, ortalama konut fiyatlarının 260 bin 625 TL olduğu tespit edildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 verilerine göre, ilçe nüfusunun yüzde 49,20’si (41 bin 552) erkek ve yüzde 50,80’i (42 bin 905) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İlçede yer alan konutların, geri dönüş süreleri ve konut tipine göre satış rakamları: 

 

 • 2+1: 97 metrekare - 189.053 TL - 18 yıl
 • 3+1: 130 metrekare - 271.960 TL - 24 yıl
 • 4+1: 165 metrekare - 379.170 TL - 27 yıl

 

Tire Satılık Daire Arayanlar İçin ilçe Mahalle Bilgisi

Tire ilçesi, 1924 tarihinde sancakların kaldırılması ile birlikte İzmir’e bağlanmıştır. Tire satılık daire arayan vatandaşların araştırma yapabilecekleri 87 adet mahalle yer almaktadır. Bunlardan başlıacaları: Hürriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, 4 Eylül Mahallesi, İbni Melek Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, İpekçiler Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, TOKİ Mahallesi, Dere Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ketenci Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Küçükçekmedere Mahallesi, Eğridere Mahallesi, Kahrat Mahallesi, Bahariye Mahallesi, Turan Mahallesi, Peşrefli Mahallesi, Paşa Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Gökçen Mahallesi, Işıklı Mahallesi, Kireli Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi ve en çok nüfusa sahip en çok mahallelerinden biri olarak öne çıkan Tire Fatih Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamıza bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Tire Satılık Daire
4 Eylül MahallesiAdnan Menderes MahallesiAkçaşehir MahallesiAkkoyunlu MahallesiAkmescit MahallesiAkyurt MahallesiAlacalı MahallesiAlaylı MahallesiArmutlu MahallesiAtatürk MahallesiAyaklıkırı MahallesiBahariye MahallesiBaşköy MahallesiBoynuyoğun MahallesiBüyükkale MahallesiBüyükkemerdere MahallesiBüyükkömürcü MahallesiCambazlı MahallesiCumhuriyet MahallesiÇayırlı MahallesiÇeriközü MahallesiÇiniyeri MahallesiÇobanköy MahallesiÇukurköy MahallesiDağdere MahallesiDallık MahallesiDerebaşı MahallesiDereli MahallesiDere MahallesiDibekçi MahallesiDoyranlı MahallesiDuatepe MahallesiDumlupınar MahallesiDündarlı MahallesiEğridere MahallesiErtuğrul MahallesiEskioba MahallesiFatih MahallesiGökçenGökçen MahallesiHalkapınar MahallesiHasançavuşlar MahallesiHisarlık MahallesiHürriyet MahallesiIşıklar MahallesiIşıklı Mahallesiİbni Melek Mahallesiİbni Melek OSB Mahallesiİhsaniye Mahallesiİpekçiler Mahallesiİstiklal MahallesiKahrat MahallesiKaplan MahallesiKaraca Ali MahallesiKarateke MahallesiKetenci MahallesiKırtepe MahallesiKızılcahavlu MahallesiKireli MahallesiKocaaliler MahallesiKurşak MahallesiKurtuluş MahallesiKüçükburun MahallesiKüçükkale MahallesiKüçükkemerdere MahallesiKüçükkömürcü MahallesiKürdüllü MahallesiMahmutlar MahallesiMehmetler MahallesiMusalar MahallesiOrtaköy MahallesiOsmancık MahallesiPaşa MahallesiPeşrefli MahallesiSarılar MahallesiSaruhanlı MahallesiSomak MahallesiTireToki MahallesiTopalak MahallesiToparlar MahallesiTuran MahallesiTurgutlu MahallesiÜzümler MahallesiYamandere MahallesiYeğenli MahallesiYemişler MahallesiYeniçiftlik MahallesiYeni MahallesiYenioba MahallesiYenişehir Mahallesi
İzmir Tire Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Tire Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Tire Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Torbalı Ayrancılar Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • İzmir Torbalı Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla İskele Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla Zeytinalanı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 İzmir Urla Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.