Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çağlayanceritcancel
Kahramanmaraşcancel

Kahramanmaraş Çağlayancerit Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çağlayancerit Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Çağlayancerit satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Çağlayancerit, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Kahramanmaraş iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi’nin en gelişmiş kentlerinden biridir. Kentte tam 1.144.851 kişi yaşamını sürdürmektedir. Şehir tam on bir yerleşim biriminden meydana gelmektedir. Çağlayancerit ise şehir nüfusunun yaklaşık %2.04’üne ev sahipliği yapmaktadır.  Kısacası ilçe kentin en az kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. Çağlayancerit’ten daha az nüfusa sahip olanlar Nurhak ve Ekinözü ilçeleridir. Sakin bir şehir hayatı sunan Çağlayancerit ilçesi, doğal güzellikleri ve çok eskilere dayanan tarihi ile ülkemizin en önemli yerleşim birimlerindendir. 

Çağlayancerit Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Çağlayancerit satılık ev tercih etmeyi düşünenler için ilk olarak semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden bahsedeceğiz. Çağlayancerit ilçesi 642 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış  vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 1100 metredir. İlçe Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde kalmaktadır. İlçenin kuzeyinde Nurhak ilçesi, doğusunda Adıyaman iline bağlı olan gölbaşı semti, güneyinde Pazarcık, batısında ise Kahramanmaraş gibi kentler bulunmaktadır. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş yaşanmaktadır. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. İlçede baharlar ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçenin merkezinden Engizek Dağları ile güneyinde Öksüz Dağları yer almaktadır. Semt bir vadi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçe bölgede yetiştirilen cevizi ile meşhurdur. İlçede yetiştirilen cevizlerin patenti alınmıştır ve bugün koruma altında olan önemli besinlerdendir.Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulması dolayısı ile ilçede hayvancılık ve tarım olanakları kısıtlıdır. Daha çok küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Çağlayancerit satılık konut düşünenlerin tüm bu önemli noktaları göz önünde bulundurması iyi olacaktır.

Çağlayancerit Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 23.346 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %51.30’u erkek, geriye kalanı ise kadındır. Bu nedenle, ilçedeki nüfusun dengeli bir şekilde cinsiyetlere dağıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. . İlçe nüfusu 2009- 2017 yılları arasında azalmıştır.2017 yılından sonra artma eğilimi göstermiştir. İlçe nüfusunun artış hızı %1.38’dir.Çağlayancerit ilçesi, yirmi iki mahalle ve otuz altı köyden meydana gelmiştir. Kahramanmaraş Çağlayancerit satılık ev düşünenler için, bahsi geçen mahalleler nüfuslarına ve gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştırlar. Siz de arayışınızı aşağıda verilen mahallelerden bir ya da birkaçında yoğunlaştırabilir, kendinize en uygun evi tercih edebilirsiniz:

 • Fatih Mahallesi 
 • Helete Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Küçükcerit Mahallesi
 • Bozlar Mahallesi
 • Aksu Mahallesi
 • Akdere Mahallesi
 • Soğukpınar Mahallesi
 • Oruçpınar Mahallesi
 • Engizek Mahallesi
 • Küçüküngüt Mahallesi
 • Boylu Mahallesi

Eğer Çağlayancerit satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Çağlayancerit satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.