/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eflanicancel

Karabük Eflani Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Eflani Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Eflani satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Eflani, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümünde kalan Karabük il merkezine 47 kilometre kuzeydoğusunda yer alan bir ilçesidir. Eflani, yüksek dağlar ve vadiler arasında bulunan bir ilçedir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Merkezinde ve çevre köylerinde kaya mezarları, tarihi su yolları, camiiler ve türbeler bulunmaktadır. Aynı zamanda Eflani ilçesinde mermer ocakları bulunmaktadır. Her yıl Hindi Festivali gerçekleştirilmektedir ve Türkiye’nin en uzun yaylası unvanına sahip olan Ulu Yayla’da Ulu Yayla Şenlikleri düzenlenmektedir. Eflani satılık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Kastamonu il sınırı,
  • Batısında Safranbolu ilçesi,
  • Doğusunda ve güneyinde Kastamonu il sınırı bulunmaktadır. 

Eflani Satılık Daire Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 9.088’dir. Bu sayının yüzde 50,75’i kadın, yüzde 49,25’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 674 kilometrekare, rakımı ise 897 metredir. İlçe 1953 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1995 yılına kadar Zonguldak iline bağlı olan Eflani, bu yıldan sonra Karabük iline bağlanmıştır. Eflani satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği toplam 6 mahalle vardır. Bu mahalleler; Candaroğulları Mahallesi, Yalacık Mahallesi, Çalışlar Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Tabaklar Mahallesi ve Çelebiler Mahallesidir. 

Eflani’de satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Eflani Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karabük’ün Eflani ilçesindeki satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 132 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.067 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.784 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 192.852 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karabük ilinin Eflani ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karabük Eflani sahibinden satılık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Eflani Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.