/static/img/logo.svg
search
Karabük Merkezcancel

Karabük Merkez Satılık Daire

araması için 87 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karabük Merkez Satılık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Karabük Merkez satılık daire arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Gelin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük ilinin Merkez ilçesini birlikte daha yakından tanıyalım. Kentin merkez ilçesi olan bu yerleşim birimi, şehrin aynı zamanda en kalabalık ve en gelişmiş yerleşim birimidir. İlçe ismini öz Türkçe kelimelerden alır.  Siyah ve kuzey anlamlarına gelen iki farklı adın birleşmesi ile oluşan bu isim, Osmanlı Devleti’nde yaşayan Türkmen boylarından birinin de adıdır. Bölgede yaşayan Türkmen boyunun, ile ve merkez ilçeye isimlerini verdikleri düşünülmektedir.

Karabük Merkez Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bir bölgenin coğrafi özellikleri o bölgenin yerleşiminden coğrafyasına, ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki eder. Bu nedenle Karabük Merkez satılık ev arayanların mutlaka ilçenin coğrafi durumu, iklimi ve doğal yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Karabük Merkez, 704 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe, yüzölçümü bakımından şehrin en büyük yerleşim birimidir. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 280 metredir. Etrafı yüksek dağ ve tepeler ile çevrili olan ilçe, bir havzanın üzerine kurulmuştur. Semt merkezinde yüksekliği 500 metreye kadar düşmektedir. İlçe, Kuzey Anadolu Dağları’nın batı hattında yer almaktadır. Bölgede yer alan dağlar batıdan doğuya doğru uzanmaktadır. Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilçe, ormanlık alan bakımından oldukça zengindir. Her mevsim yeşil kalan ormanları ile ilçede daima bir renk cümbüşü vardır. Doğal güzelliği ile ön plana çıkan ilçe, Çeker Kanonu ile de bilinmektedir. Semte can suyunu ise Filyos Irmağı getirmektedir. Karabük Merkez satılık konut düşünenlerin bu koşulları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Karabük Merkez Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

Karabük Merkez ilçesinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre 131.989 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.55’i kadın, geriye kalan %49.45’i ise erkektir. Buna ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %753.22’sine  ev sahipliği yapmaktadır. Semtte kilometrekareye yaklaşık olarak altmış kişi düşmektedir. Nüfusun cinsiyetlere dengeli dağıldığı Merkez ilçenin popülasyonu 2011-2017 yılları arasında sürekli olarak artmıştır. Ancak 2018 yılı itibari ile artış durmuştur. Bugün nüfus grafiği negatif yönlüdür. İlçe, mahallelerden meydana gelmiştir. Köy yerleşimi bulunmamaktadır. Karabük Merkez kiralık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaç tanesinde arayışlarını sürdürebilirler:

  • Yeşil Mahallesi 
  • Şirinevler Mahallesi
  • 100. Yıl Mahallesi
  • 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi
  • 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi
  • Kayabaşı Mahallesi
  • 5000 Evler Bahçelievler Mahallesi
  • Kurtuluş Mahallesi
  • Karabük Mahallesi
  • Kartaltepe Mahallesi

Eğer Karabük Merkez satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Karabük Merkez satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Politika Faizlerindeki İndirim Sonras...

Politika Faizlerindeki İndirim Sonras...

13 Eylül 2019

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek M...

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek M...

12 Eylül 2019

DASK 2020’de Kapsamını Genişletecek

DASK 2020’de Kapsamını Genişletecek

12 Eylül 2019

Konut Fiyatlarında Yüzde 15’lik Bir A...

Konut Fiyatlarında Yüzde 15’lik Bir A...

11 Eylül 2019

Konut kredisi faiz oranları için gözl...

Konut kredisi faiz oranları için gözl...

10 Eylül 2019

Karabük Merkez Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.