/static/img/logo.svg
search
Safranbolucancel

Safranbolu Satılık Daire

araması için 40 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Safranbolu Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Safranbolu satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Safranbolu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük iline bağlı bir yerleşim birimidir. Karabük, altı ilçeden meydana gelmiş küçük bir şehirdir. Safranbolu kentin en gelişmiş ve en kalabalık ikinci yerleşimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %27.03’ü burada yaşamını sürdürmektedir. Ancak tarihi evleri sebebiyle şehrin en bilinen yerleşim yeridir. Turistik bir yerleşim birimi olan ilçede Klasik Osmanlı kent mimarisine sahip olan Safranbolu evleri bulunmaktadır. Türkiye’nin Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu evler, hem yerli hem de yabancı turistin ilgisini çekmektedir. 

Safranbolu Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Safranbolu satılık ev düşünenlerin ilk olarak, semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi konumuna değindik. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Safranbolu ilçesi, kent merkezinden sekiz kilometre uzakta yer almaktadır. Denizden ise yaklaşık altmış beş kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe, Karabük Merkez, Ovacık ve Eflani ilçeleri ile, Bartın iline bağlı Ulus ve Kastamonu şehrine bağlı Araç semtleri ile komşu vaziyettedir. Ormanlık alan üzerine kurulmuş olan ilçe, 1013 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 500 metredir. İlçenin en yüksek noktası 1750 metrelik rakımı ile Sarı Çiçek Tepesi’dir. Semt merkezinde ise ortalama yükselti 500 metre ve civarındadır. İlçenin en önemli akarsuyu Araç Çayı’dır. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple her mevsim yağışlıdır.yazlar sıcak ve kışlar soğuk geçmektedir. Baharları ise uzun sürer. Safranbolu satılık konut ararken, bu gibi doğal koşulları göz önünde bulundurmanızda yarar olacaktır. 

Safranbolu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 67.042 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %51.55’i erkek, %48.45’i ise kadındır. İlçenin popülasyonu 2014 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bugün de artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %2.59’dur. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Köy ve köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre Karabük Safranbolu satılık ev düşünenler için aşağıdaki gibi sıraladık. Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz mahallelerden bir ya da birkaçında arayışınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Emek Mahallesi 
 • Esentepe Mahallesi
 • Yeni Mahalle Mahallesi
 • Barış Mahallesi
 • Bağlarbaşı Mahallesi
 • Cemal Caymaz Mahallesi
 • 15 Temmuz Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Aşağıtokatlıbağları Mahallesi
 • İsmet Paşa Mahallesi
 • Babasultan Mahallesi
 • Musalla Mahallesi

Eğer Safranbolu satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Safranbolu satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Faiz İndirimlerinin İlk Etkisi Konut ...

Faiz İndirimlerinin İlk Etkisi Konut ...

20 Eylül 2019

7 Banka Konut Kredi Faiz Oranlarını D...

7 Banka Konut Kredi Faiz Oranlarını D...

19 Eylül 2019

TÜİK Konut Satış İstatistikleri Ağust...

TÜİK Konut Satış İstatistikleri Ağust...

18 Eylül 2019

Emlakjet, Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve...

Emlakjet, Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve...

18 Eylül 2019

Bankalarla Anlaşan İnşaat Firmalarınd...

Bankalarla Anlaşan İnşaat Firmalarınd...

17 Eylül 2019

Safranbolu Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.