/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenicecancel

Karabük Yenice Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yenice Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Yenice satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Yenice ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve mahalleleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Yenice Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Yenice ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Karabük iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 619 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 140 metredir. İlçe arazisi oldukça engebeli bir karakteristiğe sahiptir ve çoğunluk ile ormanlık alanlar tarafından kaplanmış vaziyettedir. İlçe merkezinin tam ortasında Filyos Nehri ve İncedere Çayı geçmektedir. Ormanlık alanların bazı bölgelerinde hiçbir şekilde yerleşim yeri olmayan bölgeler vardır ve buralara "orman denizi" adı verilir. Ormanlarda çok sayıda ağaç türü görülmektedir. İlçe, Karabük ilinin batı tarafında kalmaktadır. Karabük il merkezine 33 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 

İlçenin merkezî konumlara olan mesafesi aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Yenice, Zonguldak iline 77 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
  • Yenice, Bolu iline 156 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
  • Yenice, Bartın iline 94 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
  • Yenice, Ankara iline 266 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
  • Yenice, İstanbul iline 419 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

Yenice Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Yenice satılık ev düşünenler için ilçede Karadeniz ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Yaz ayları ılık ve yağışlı geçmektedir. Denizden daha iç kısımlarda kaldığından ötürü kış ayları sert ve kar yağışlı geçmektedir. İlçeye en sık yağış düşen zaman ilkbahar aylarıdır. Yılın ortalama 25 günü kar yağışı ile geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,0 santigrat derecedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 30,0 santigrat dereceye çıkar. Kış aylarında ise bu sayı 1,0 santigrat dereceye düşer. Bir senede ilçeye düşen yağış miktarı 1.100 mm'dir. 

İlçe sakinleri gelirlerini tarım, hayvancılık, ormancılık, arıcılık ve el sanatları gibi faaliyetler ile elde etmektedir. Ancak ilçe arazisi tarım aktivitelerine o kadar da açık değildir. Hayvancılık da o kadar işlek bir aktivite değildir çünkü nüfusun birçoğu ya yurtdışında yaşamaktadır ya da memur olarak çalışmaktadır. 

Yenice Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yenice ilçesinde toplam 21.625 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,03'ü erkek olup geriye kalan %49,97'si kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre ilçenin nüfus gidişatı düzensizdir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %7,87 olarak tespit edilmiştir.

Yenice ilçesine bağlı olan toplamda 17 adet mahalle ve 34 adet köy bulunmaktadır. Yenice satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Merkez Mahallesi,
  • Kalaycılar Mahallesi,
  • İsmetpaşa Mahallesi,
  • Atatürk Mahallesi,
  • Özal Mahallesi.

Eğer siz de Yenice sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Yenice Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.