/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Karaman Ermenek Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ermenekcancel
Karamancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ermenek Satılık Daire Seçeceklere ilçe Rehberi 

Ermenek satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Ermenek ,Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman iline bağlı bir yerleşim birimidir. Altı ilçeden meydana gelen Karaman ilinin en gelişmiş ve en kalabalık ikinci yerleşim birimi Ermenek’tir. Semt kent nüfusunun yaklaşık olarak  %11.45’ine ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak ilçe, yüzölçümü bakımından en büyük üçüncü yerleşim yeridir. Semt, 1645 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha bilinen klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 1400 metredir. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan semtte karasal iklim koşulları görülmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. 

Ermenek Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgede emlak satın almadan önce o ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Yaşamayı düşündüğünüz bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendirir. Ermenek satılık konut arayanlar için de benzer bir durum geçerli olduğundan, yazının bu bölümünde semtin tarihinden söz edeceğiz. Ermenek’in tarihi milattan önceki çağlarda başlamaktadır. Semtin Yunanca ismi Germenikopolis’tir. Daha sonra Ermenak ismi kullanılmaya başlanmıştır. Ermenak, yükseklerde yaşayan yiğit insanların ülkesi anlamına gelmektedir. Türk tarihine damgasını vuran örgütlenmelerden olan Karamanoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmıştır. İlçeye ilk yerleşenler Avşar Türkmenleri’dir. Beyliğin yıkılması ile semt, Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiştir. Bu tarihten sonra da tapu tahrir kayıtlarında “Ermenak” ismi ile anılmıştır. 1845 yılında Konya eyaletine bağlı bir sancak olan ilçe, 1910 yılında çıkan bir kanun ile bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Semt, daha sonra tekrar Konya’ya ve Mersin’e bağlanmıştır. 1989 yılında Karaman’ın il olması ile Karaman şehrine bağlı bir yerleşim birimi haline gelmiştir. Ermenak satılık ev düşünenler, tarih ile iç içe geçmiş bir şehirde yaşama imkanına kavuşacaktır.

Ermenek Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre Ermenek ilçesinde hayatını devam ettirenlerin sayısı tam olarak 28.832 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.83’ü erkeklerden, %49.17’si ise kadınlardan meydana gelmektedir. Semtin nüfusu 2008 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Azalma eğilimi bugün de devam etmektedir. Bu nedenle popülasyonun artış hızı negatif yönlüdür. İlçe popülasyonun artış hızı -%0.85 civarındadır. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir, köy ya da köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Karaman Ermenek satılık konut düşünenler için biz bu mahalleleri aşağıdaki gibi gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendinize en uygun yerleşim biriminde arayışlarını yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Seyran Mahallesi
 • Meydan Mahallesi
 • Susaklı Mahallesi
 • Oda Mahallesi
 • Değirmenlik Mahallesi 
 • Merkez Mahallesi 
 • Cami Mahallesi
 • Taşbaşı Mahallesi
 • Yenimahalle Mahallesi
 • Habib Mahallesi
 • Aralık Mahallesi
 • Sandıklı Mahallesi

Eğer Ermenek satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Ermenek satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Karaman Ermenek Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Karaman Merkez Abbas Mahallesi Satılık Daire
 • Karaman Merkez Alacasuluk Mahallesi Satılık Daire
 • Karaman Merkez Alişahane Mahallesi Satılık Ev
 • Karaman Merkez Beyazkent Mahallesi Satılık Ev
 • Karaman Merkez Cedit Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.