/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Karaman Kazımkarabekir Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu
search
Kazımkarabekircancel
Karamancancel

Kazımkarabekir Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi 

Kazımkarabekir satılık daire arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kazımkarabekir, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman iline bağlı bir yerleşim birimidir. Karaman altı yerleşim biriminden meydana gelmiş küçük bir şehirdir. Kazımkarabekir ilçesi ise kentin en kalabalık beşinci yerleşimidir. Ondan sonra Başyayla semti gelmektedir. Kazımkarabekir ilçesinde yaşayanlar, kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.75’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 627 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Karaman’ın Merkez ilçesi ile komşu vaziyettedir. İlçe merkezinden tam yirmi üç kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1050 metredir. Toros Dağları’nın kuzey eteklerine kurulan ilçe D-715 karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Kazımkarabekir Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Diyarbakır ili bölgenin en gelişmiş şehirlerindendir. Ancak her ilçe aynı ekonomik olanaklara sahip değildir. Bu nedenle emlak satın alacağınız ilin olduğu kadar, ilçenin de ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Biz de buradan yola çıkarak Kazımkarabekir satılık konut düşünenler için ilçenin istihdam potansiyelini özetledik. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Ancak kentin yalnızca %36’sı tarıma elverişli arazilerden meydana gelmektedir. Bu sebeple de hayvancılıkla uğraşan kişi sayısı da bir hayli fazladır. İlçede koyun, sığır ve kıl keçisi yetiştirilmektedir. Sulu tarım teknikleri kullanılsa da ilçe kurak bir arazi üzerine kurulmuştur. Bu sebeple de suya daha az ihtiyaç duyan ürünler yetiştirilir. Buğday, patates, kimyon, arpa, mercimek, nohut, ayçiçeği, soğan ve şeker pancarı üretilmektedir. Buna ek olarak ilçede elma, üzüm, armut, ayva, şeftali, erik, kiraz ve vişne üretimi de yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen Karaman ve Akkaraman koyunları çok meşhurdur. Eğer Kazımkarabekir satılık ev tercihinizde kararlı iseniz ilçedeki ekonomik faaliyetlerden en az biri ile ilgili olmanız yararınıza olacaktır.

Kazımkarabekir Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 4407 kişiye ulaşmıştır.İlçede yaşamını sürdürenlerin %46.43’ü erkek, geriye kalan %53.57’si ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli dağılmamıştır. Bu durumun en önemli nedeni ilçede yaşayan erkeklerin çevre illere çalışmaya gitmesidir. Buna ek olarak semtin nüfusu 2008-2012 yılları arasında azalmıştır. Daha sonra artış göstermiştir. Bugün de nüfus grafiği yukarı yönlüdür. İlçe sekiz mahalleden meydana gelmiştir. Karaman Kazımkarabekir satılık konut tercih edecekler, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Oba Mahallesi 
  • Pazar Mahallesi
  • Emsalhayat Mahallesi
  • Timsal Mahallesi
  • Eminettin Mahallesi
  • Boyacı Mahallesi
  • Selçuklu Mahallesi
  • Subaşı Mahallesi

Eğer Kazımkarabekir satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kazımkarabekir satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.