Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hacılarcancel
Kaysericancel

Kayseri Hacılar Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Hacılar Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi

Hacılar satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda sizler için topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayalini kurduğunuz eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Hacılar, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve bölgenin en gelişmiş illerinden biri olan Kayseri kentine bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, kentin en kalabalık ve en gelişmiş on ikinci yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.89’una burada ikamet etmektedir. İlçede yapılan arkeolojik kazıalr, bölgede yerleşimin milattan önce 3000’li yıllarda başladığını kanıtlar niteliktedir. Hititlerin, Frigyalıların, Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların hakimiyetine giren ilçe, 1400’lü yıllardan sonra bir Türk yurdu haline gelmiştir. Adana’nın Kozan ilçesinden göç eden Hacılar obasına mensup Bayat boyu buraya gelerek, bölgenin iskan edilmesini sağlamıştır. 

Hacılar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o il veya ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki ettiğinden Hacılar satılık ev düşünenlerin ilçenin doğal yapısı ve fiziksel koşulları hakkında mutlaka bilgi alması gerekmektedir. Hacılar ilçesi, 195 kilometrekarelik çok küçük bir arazi üzerinde kurulmuş vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha bilinen klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 1350 metredir. Yüzölçümü bakımından şehrin en küçük yerleşim birimi olan ilçe, Erciyes Dağı’nın etekleri üzerine kurulmuştur. İl merkezinden ise tam on bir kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe dutları ile ünlüdür. Semt merkezinde rakım bin metreye kadar düşmektedir. Hacılar, kuzey ve doğusunda Melikgazi, güneyinde Develi, batısında İncesu ilçeleri ile komşu durumundadır. Volkanik kaya ve tepelerden meydana gelen arazi yapı itibari ile güneyden kuzeye doğru eğilimlidir. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Hacılar satılık konut düşünenlerin bu bilgileri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Hacılar Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografik Durumu 

Hacılar semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 12.428’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.42’si erkek,  %49.58’i ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semtin nüfus grafiği dalgalı bir görünüme sahiptir. Ancak 2017 yılından sonra ciddi bir artış meydana gelmiştir.  Bugün popülasyonun artış hızı %1.08 civarındadır. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık %0.89’una ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda ilçe mahalle ve köylerden oluşmaktadır. Köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Kayseri Hacılar satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin işlerini kolaylaştırmak için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendiniz için en uygun yerleşim birimini seçerek, araştırmalarınızı orada yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Yukarı Mahallesi
 • Erciyes Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Akyazı Mahallesi
 • Aşağı Mahallesi
 • Beğendik Mahallesi
 • Akdam Mahallesi
 • Karpuzseki Mahallesi
 • Yediağaç Mahallesi
 • Orta Mahallesi

Eğer Hacılar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Hacılar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Kayseri Hacılar Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kayseri İncesu Satılık Daire
 • Kayseri Kocasinan Ahi Evran Mahallesi Satılık Daire
 • Kayseri Kocasinan Barbaros Mahallesi Satılık Ev
 • Kayseri Kocasinan Beşparmak Mahallesi Satılık Ev
 • Kayseri Kocasinan Beyazşehir Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.