Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İncesucancel
Kaysericancel

Kayseri İncesu Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu

İncesu Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

İncesu satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde İncesu ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

İncesu Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle İncesu ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kayseri iline bağlıdır. İlin kuzeybatı tarafında bulunmaktadır. Kayseri ilinin güneybatı tarafında kalmaktadır. Kayseri il merkezine 32 kilometrelik bir mesafede yer alır. İlçenin toplam yüz ölçümü 872 km2'dir. İlçe arazisinin neredeyse yarısını tarım arazileri kaplarken bunları çayır ve meralar, orman ve fundalıklar, yerleşim yerleri ve diğer araziler takip eder. İlçenin denizden yüksekliği 1.065 metredir. İlçenin doğu yönünde Erciyes Dağı, batı yönünde Tekke Dağı ve kuzey yönünde de Sivri Dağı bulunmaktadır. İlçe arazisi genellikle düzlük ve tepelerden oluştuğu için dalgalı bir yapıya sahiptir. İlçe sınırları içerisinden geçen önemli su kaynakları arasında Karasu Deresi, İncesu Deresi ve Sarıgöl bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey ve kuzeydoğu yönlerinde Kocasinan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Hacılar ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Develi ve Yeşilhisar ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Nevşehir iline bağlı olan Ürgüp ilçesi bulunmaktadır. 

İncesu Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İncesu satılık ev arayanlar için ilçe genelinde karasal iklimin etkileri gözlemlenir. Kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçer. Bunun aksine yaz ayları da sıcak ve yağışsız geçer. Yılın en düşük ortalama sıcaklığı -1 santigrat derece ile Ocak ayında yaşanır. Yılın en yüksek ortalama sıcaklığı ise 22,8 santigrat derece ile Temmuz ayında yaşanır. Bir senede ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 359 mm'dir. 

İlçe arazisi verimsiz ve çoğunlukla taşlı bir yapıya sahip olduğu için, tarım sektörü büyük çaplara ulaşamamak ile beraber, ailelerin kendi ihtiyaçlarını karşılamak ile yetinmek zorunda kalmıştır. Dikili tarım arazisinin büyük bir kısmını üzüm bağları ve diğer meyveler oluşturmaktadır.

İncesu Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, İncesu ilçesinde toplam 26.353 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,78'i erkek olup geriye kalan %49,22'sini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı bir artış içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,94 olarak tespit edilmiştir. 

İncesu ilçesine bağlı olan toplamda 31 adet mahalle bulunmaktadır. İncesu satılık daire arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Vali İhsan Aras Mahallesi,
  • Karamustafapaşa Mahallesi,
  • Bahçesaray Mahallesi,
  • Fırınönü Mahallesi.

Eğer siz de İncesu sahibinden satılık bahçeli ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.