Emlakjet

Kayseri Melikgazi Satılık Daire

araması için 1,031 ilan bulundu
search
Melikgazicancel
Kaysericancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Melikgazi Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Melikgazi satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Melikgazi ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Melikgazi ilçesi, Kayseri ilinin en büyük ilçelerinden bir tanesidir. Kayseri'nin önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezlerinin barındırır. 

Melikgazi Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Melikgazi ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kayseri iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 163 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.330 metredir. Aynı zamanda Sivas ile Malatya arasındaki çevre yoluna bir sınır görevi görmektedir. 3.916 metrelik bir yükseltide bulunan Erciyes Dağı, Melikgazi ilçesinin güney tarafında kalmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkırlar oluşturur. İlçe toprakları kıvrımlı bir yapıdadır. Birbirine paralel olan üç adet dağ sırası ve bunların arasında bulunan plato ve çöküntü havzalarından şekillenmiştir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • İlçenin batı yönünde İncesu, Hacılar ve Kocasinan ilçesinin bir bölümü bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Bünyan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Talas ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde ise Kocasinan ilçesi bulunmaktadır.

Melikgazi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Melikgazi satılık konut arayanlar için ilçede bozkır iklimi, yani karasal iklimin getirdiği hava şartları yaşanır. Bu hava şartlarına göre yaz ayları sıcak ve yağışsız geçer iken kış ayları yağışlı ve soğuk yaşanır. Ancak bu hava koşulları ilçenin yükseltisi birbirinden farklı lokasyonlarına göre değişim gösterebilmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 10,8 santigrat derecedir. Ancak bazı aylarda ilçede sıcaklık 0 santigrat derecenin altına düşer. Bir senede ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 366 mm'dir.

Melikgazi ilçesi ticaret ve sanayi kollarında oldukça gelişmiştir. Ancak tarım sektörü de oldukça yaygındır. Çiftçilik, bağcılık ve hayvancılık da yan gelir üreten kollar halinde ilçe ekonomisine katkıda bulunur. 

Melikgazi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Melikgazi ilçesinde toplam 555.671 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,90'ı erkek olup geriye kalan %50,10'unu kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı sürekli bir artış içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-1,23 olarak tespit edilmiştir. 

Melikgazi ilçesine bağlı olan toplamda 81 adet mahalle bulunmaktadır. Melikgazi satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Demokrasi Mahallesi,
  • Gesi Fatih Mahallesi,
  • Yıldırım Beyazıt Mahallesi,
  • Köşk Mahallesi,
  • Alpaslan Mahallesi.

Eğer siz de Melikgazi Mimarsinan sahibinden satılık ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.