/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kayseri Yahyalı Satılık Daire İlanları

araması için 3 ilan bulundu
search
Yahyalıcancel
Kaysericancel

Yahyalı Satılık Daire Seçecekler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yahyalı satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Yahyalı,  İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı on altı yerleşiminden yalnızca biridir. Yahyalı ilçesi, kentin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci ilçesidir. Şehir nüfusunun yaklaşık olarak %2.61’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra yerleşime açılmıştır. Türkler tarafından iskan edilen ilçede Seyyid Ali ve Yahya Ali önderlik yapmıştır. İlçe de ismini Yahya Ali Gazi’den almıştır. Bahsi geçen kişinin türbesi hala Yahyalı Ulu Camii’nde yer almaktadır. İlçe, 1926 yılına kadar Adana’nın Kozan kentine bağlıdır. Daha sonra ilçe statüsüne kavuşarak, Kayseri’ye bağlanmıştır. İlçe sahip olduğu gelişim potansiyeli ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Yahyalı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Doğal Yapısı 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Yahyalı satılık ev arayışına girenlerin yazının bu bölümüne özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Yahyalı ilçesi, 1546 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçe yüzölçümü bakımından kentin en büyük yerleşim yerlerinden biridir. Buna ek olarak, ilçenin denizden yüksekliği veya daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1210 metredir. İlçenin büyük bir bölümü İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Erciyes Dağı’nın güneyine kurulan semt,  kentinde güney hattında yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde develi, güneydoğusunda Adana iline bağlı Feke ilçesi, batısında Niğde’ye bağlı Dündarlı semti, güneybatısında ise Kayseri’ye bağlı Yeşilhisar ilçeleri ile komşu vaziyettedir. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. İlçede yaz sıcaklıkları ortalama 20 derece iken, kış sıcaklıkları yaklaşık -18 derecedir. Yahyalı satılık konut düşünenlerin özellikle iklim koşullarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Yahyalı Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri 

Yahyalı ilçesi, Kayseri kentinin en gelişmiş beşinci yerleşim birimidir. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 36.331 kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %50.48’i erkek, geriye kalan %49.52’si ise kadındır. 1954 yılında kurulan ilçede nüfus cinsiyetlere çok dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. İlçenin nüfus grafiği oldukça hareketlidir. Bugün bölgedeki popülasyonun artış hızı pozitif yönlüdür ve ortalama %1.52’dir. İlçe köy ve mahallelerden oluşmaktadır. Çiftlik, kom ya da mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Biz de bu mahalleleri Kayseri Yahyalı satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Seydili Mahallesi
 • 100. Yıl Mahallesi
 • Gazibeyli Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Çiğilli Mahallesi
 • Büyükçakır Mahallesi
 • 75. Yıl Mahallesi
 • Derebağ Mahallesi
 • Karaköy Mahallesi
 • Çubuklu Mahallesi
 • İsmet Mahallesi
 • Kirazlı Mahallesi

Eğer Yahyalı satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Yahyalı satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Kayseri Yahyalı Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Yahyalı Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Tekirdağ Kapaklı Atatürk Mahallesi Satılık Konut İmarlı
 • Şanlıurfa Karaköprü Akbayır Mahallesi Satılık Daire
 • Konya Selçuklu Bedir Mahallesi Satılık Daire
 • Düzce Akçakoca Yalı Mahallesi Kiralık Daire
 • Balıkesir Gönen Gündoğdu Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.