/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilhisarcancel

Kayseri Yeşilhisar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeşilhisar Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Yeşilhisar satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Yeşilhisar ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Osmanlı Padişahı III. Mustafa, Yeşilhisar'ı Karaman'ın Niğde Sancağı'na bağlamıştır. 1858 yılında nahiye statüsüyle Kayseri iline bağlanmıştır. 1902 yılında ise İncesu ilçesine bağlanmıştır. 11 Haziran 1947 gününde ise ilçe statüsüne sahip olmuştur. İlçenin bir önceki adı "Develi Karahisar" şeklinde bilinmektedir. 

Yeşilhisar Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Yeşilhisar ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kayseri iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 986 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.330 metredir. Karahisar Ovası'nın batı tarafında ve Karadağ'ın doğu yönüne doğru giden etekleri üzerine konuşlanmıştır. Kayseri ilinin güneybatı tarafında kalmaktadır. Kayseri ili ile Niğde ili arasındaki karayolunun hemen üzerinde bulunmaktadır. Kayseri il merkezine olan uzaklığı 65 kilometredir. İlçe sınırları içerisinde ormanlık alan hiç görülmemektedir. Ancak ilçe sakinlerine yetecek kadar da meyve ağaçları mevcuttur. İlçede büyük bir kısmı tarım arazileri ile dolu olup aynı zamanda dağlık ve kayalık alanlar da mevcuttur. Kalan kısımlar ise çayır, mera, bataklık ve sazlık gibi oluşumlar tarafından meydana getirilmiştir. İlçede bulunan önemli dağlar arasında Karadağ, Kurt Dağı ve Kale Dağı bulunmaktadır. Sultan Sazlığı'nın büyük bir kısmı ilçe içerisinde bulunmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu bölgelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu tarafında Develi ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Ürgüp ilçesi bulunmaktadır. 
  • İlçenin kuzey tarafında İncesu ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Niğde il merkezi ve Çamardı ilçesi bulunmaktadır.

Yeşilhisar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Yeşilhisar satılık ev arayanlar için ilçede karasal iklimin hakim olduğu görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve yağışsız geçerken kış ayları soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçeye genel olarak pek fazla yağış düşmemektedir. İlçe sakinleri, geçimlerini çoğunlukla tarım sektöründen elde etmektedir. Zira ilçe içerisinde henüz ticaret ve sanayi ekonomisi gelişme göstermemiştir. 

Yeşilhisar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yeşilhisar ilçesinde toplam 17.525 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,33'ü erkek olup geriye kalan %49,67'sini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı son senede istatistiksel olarak anlamlı bir biçimde artış göstermiştir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %11,38 olarak tespit edilmiştir. 

Yeşilhisar ilçesine bağlı olan toplamda 35 adet mahalle bulunmaktadır. Yeşilhisar satılık daire arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Karacabey Mahallesi,
  • Yavuz Selim Mahallesi,
  • Kovalı Mahallesi,
  • Musahacılı Mahallesi,
  • Fevzioğlu Mahallesi.

Eğer siz de Yeşilhisar satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Yeşilhisar Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.