/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırıkkale Merkezcancel

Kırıkkale Merkez Satılık Daire

araması için 245 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kırıkkale Merkez Satılık Daire Arayanlara Önemli Bilgiler 

Kırıkkale Merkez satılık daire arayışı devam edenler için için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Gelin, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale ilinin Merkez ilçesini birlikte daha yakından tanıyalım. Kentin merkez ilçesi olan bu yerleşim birimi 1942 yılında belediye statüsüne kavuşmuştur. Kırık Köyü merkezli olarak kurulan ilçe, 1920’lerde kurulan Mühimmat Fabrikası ile birlikte gelişmiş ve büyümüştür. Aynı zamanda ilçeden geçen demiryolları semtin hızlı bir şekilde gelişmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. 12 haneye sahip olan Kırık Köy, 1929 yılının sonunda daha fazla kişinin yaşadığı bir ilçe haline dönüşmüş ve bugünkü statüsüne kavuşmuştur. TCDD güzergahında yer alması ilçenin hızlı gelişmesini sağlamıştır. Aynı zamanda sanayi faaliyetlerini kolaylaştırmıştır.

Kırıkkale Merkez Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kırıkkale Merkez satılık ev düşünenlerin ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple de yazının ikinci bölümünde semtin doğasına değindik. İlçe, 4881 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Bu hali ile semtin en kalabalık yerleşim birimidir. İlçenin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 900 metredir. Semtin tamamı İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Kuzeyinde Çamlıca, Karakaya ve Kırıkkale tepeleri bulunmaktadır. Buna ek olarak semtin kuzeybatısı Koçu Dağı ile çevrili vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği semt merkezinde biraz daha düşmektedir. Bölgenin en önemli su kaynağı ise Kızılırmak’tır. Kızılırmak’ın birçok kolu bölgeden geçerek, semti sular. Bu durum tarım imkanını arttırır. Bölgede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kış aylarında sıcaklıklar genellikle eksilerde seyretmektedir. Başka illerden gelerek Kırıkkale Merkez satılık konut arayışına girenlerin bu durumu göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Kırıkkale Merkez Satılık Daire Düşünenlere ilçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Talas ilçesinin nüfusunun 196.655 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %49.48’i erkek, geriye kalan %50.52’si ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %68’ine ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en kalabalık yerleşim birimidir. İlçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. Ancak 2018 yılı itibari ile düşüşe geçmiştir. Bu nedenle de negatif yönlü bir grafiğe sahiptir. Popülasyonun artış hızı -%2.75 olarak hesaplanmıştır. İlçe köy ve mahallelerden oluşmaktadır.. Biz de bu mahalleleri Kırıkkale Merkez satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Çalılıöz Mahallesi 
 • Yenimahalle Mahallesi
 • Kaletepe Mahallesi
 • Yaylacık Mahallesi
 • Sanayi Mahallesi
 • Bağlarbaşı Mahallesi
 • Etiler Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Güzeltepe Mahallesi
 • Gürler Mahallesi
 • Ovacık Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi

Eğer Kırıkkale Merkez satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Kırıkkale Merkez satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Kırıkkale Merkez Satılık Daire
Kırıkkale Merkez Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kırıkkale Yahşihan Erenler Mahallesi Satılık Daire
 • Kırıkkale Yahşihan Yenişehir Mahallesi Satılık Daire
 • Kırıkkale Yahşihan Satılık Ev
 • Kırıkkale Satılık Ev
 • Kırklareli Babaeski Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.