/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kocaeli Gebze Satılık Daire

araması için 280 ilan bulundu
search
Gebzecancel
Kocaelicancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gebze Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Kocaeli’nin bir ilçesi olan Gebze, İstanbul’a çok kısa mesafede olduğu için hızlı gelişmiştir. Bir çok dev markanın fabrikaları ilçemizde bulunmaktadır. Tam anlamıyla İstanbul’un sanayi ve ticaret ilçesi olmasını beraberinde getirmiştir. Kocaeli Gebze son dönemin yükselen bölgelerinden biri olmakla beraber; Gebze ilçesinin gerek İstanbul’a olan yakınlığı gerek önemli bir sanayi bölgesi olmasından dolayı iş fırsatlarının yoğun olması gerekse de denize sıfır bir ilçe olması Gebze’nin birçok farklı emlak projesine ev sahipliği yapmasına da neden olmuştur. Buradan hareketle Gebze satılık daire konusunda en fazla ve en uygun seçenekler sitemiz vasıtasıyla müşterilerine sunulmaya devam ediyor. Gebze'de satılık ev seçeneklerinin metrekare birim fiyatı ortalama 2100 TL'dir.

Gebze, Marmara sahiline 7 km., İzmit'e 49 km., İstanbul'a 45 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 130 metredir. Günümüzde Gebze kara, deniz ve demiryollarının birbirleriyle kesiştiği önemli kavşak noktasında bulunmaktadır. Yüzeyi kuzeydoğuda dağ ve sırtlardan, batı güneyde kıyıya yakın bölümlerinde düzlüklerden ibarettir. İlçe sınırları içinde, göl ,dağ, akarsu bulunmamakla beraber, yaklaşık 650 metre yüksekliği geçmeyen tepelerin ve sırtların varlığından söz edilebilmektedir. Bu tepelerin en yükseği Gaziler Tepesi'dir. Ancak akarsu yerine dereler ve derecikler mevcuttur.

Gebze Satılık Daire Proje Detayları

Konumu, coğrafi yapısı ve nüfus artışı nedeniyle Gebze her geçen gün gittikçe artan bir çekim merkezi haline gelmekle birlikte, son dönemde sahip olduğu önemli projelerle de oldukça dikkat çekmektedir. Kurumumuz her biri oldukça popüler olan konut projesi sonucunda oldukça farklı ve her keseye uygun satılık daire ilanını alıcısıyla birleştirirken, her konutla ilgili yüzlerce detayı da müşterilerinin beğenisine sunarak en iyi seçimi yapmalarına olanak sağlamaktadır. Gebze satılık daire fiyatları aramanız neticesinde, ilan detaylarına ve bölgelere bakılacak olursa aşağıdaki bölgelerindeki satılık daireler dikkat çekmekte, gerek bu bölgeler gerekse de tüm Gebze’de en uygun satılık daireler Emlakjet müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır.

 • Tatlıkuyu
 • Darıca
 • Güzeller
 • Mutlukent
 • Çayırova
 • Arapçeşme
 • Hacı Halil
 • Beşevler 

En Güncel Gebze Satılık Daire Seçenekleri 

Sadece Gebze özelinde deği;l Gebze çevresinde de her keseye ve her arayışa uygun satılık daireler web sitemiz vasıtasıyla müşterilerin her yönden inceleme yapabileceği şekilde tasarlanırken; Emlakjet müşterilerinin de hayallerindeki eve kavuşmak için sitemizi ziyaret etmesi yeterli olacaktır. Kocaeli Gebze satılık evler 1+1, 2+1, 3+1 ve daha farklı satılık ev çeşitleriyle gerek eşyalı gerekse de eşyasız şekillerde satışa sunulurken; evlerin krediye uygunluk ve diğer önemli detaylarının tümü Emlakjet tarafından en ayrıntılı şekilde sitede açıklanmıştır. Siz de kendinizin sahip olmadığı evlere he ay önemli kiralar ödemek yerine; sitemiz vasıtasıyla en uygun evi seçin ve hayallerinizdeki eve hemen taşının. Aynı zamanda Gebze temelden satılık daireler konusunda Emlakjet fiyatlarını diğer sitelerle kıyasladığınızda sitemizin avantajlarına her açıdan şahit olacaksınız. Zaman kaybetmeden sitemizi ziyaret edin, Gebze’deki en uygun Gebze satılık daire sizin olsun.

Gebze Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Gebze satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gebze ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Gebze ilçesi, Marmara Bölgesi’nin en önemli sanayi bölgelerinden bir tanesidir.

Gebze Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Gebze ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kocaeli iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 418 km2’dir ve denizden yüksekliği de 190 metredir. İzmit Körfezi’nin batı tarafında konuşlanmıştır. İlçenin arazilerinin eskiden tarım arazisi olanlarının büyük bir kısmı, artık sanayi bölgelerine dönüştürülmüştür. Bu nedenle ilçe arazisinde yoğun bir yapılaşma söz konusudur. Buna rağmen, ormanlık alanlar yine de varlığını büyük ölçüde sürdürebilmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Dilova ilçesi bulunmaktadır. 
 • İlçenin batı yönünde Derince, Çayırova ve Tuzla ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde ise Şile ilçesi bulunmaktadır.

Gebze Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gebze 1+1 satılık ev arayanlar için ilçede karasal iklim görülmek ile beraber, hava koşulları çoğunlukla sıcak ve ılımandır. Yaz mevsimi, kış mevsimine nispeten daha kurak geçmektedir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 13,6 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde Gebze’ye düşen ortalama yağış miktar 765 milimetredir. İlçenin en kurak ayı, Temmuz ayıdır. En çok yağış alan ay ise Aralık ayıdır. 

İlçenin ekonomisi pek çok bakımdan gelişmiş haldedir. Ticaret ve sanayi başlıca sektörlerdir. İstanbul-İzmir Karayolu boyunca sanayi kuruluşlarının sıralandığı görülmektedir. Bunlar plastik, makine, cam, tekstil ve çimento gibi fabrikalara aittir. Ancak sanayinin bu denli gelişmesi, ilçede yapılan tarım faaliyetlerini limitlemiştir. Yine de az miktarda buğday, ayçiçeği, üzüm ve zeytin yetiştirilmektedir.

Gebze Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gebze ilçesinde toplam 371.000 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,79’u erkek olup geriye kalan %49,21’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, her ne kadar 2008 yılında nüfus yarıya düşmüş olsa da o tarihten beri yavaş bir artış içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,74 olarak tespit edilmiştir. 

Gebze ilçesinde toplam 40 adet mahalle bulunmaktadır. Gebze 1+1 satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Arapçeşme Mahallesi,
 • Osman Yılmaz Mahallesi,
 • Köşklü Çeşme Mahallesi,
 • Gaziler Mahallesi,
 • Güzeller Mahallesi,
 • Mustafapaşa Mahallesi,
 • Mevlana Mahallesi,
 • Yenikent Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi,
 • Barış Mahallesi,
 • Mimar Sinan Mahallesi.

Eğer siz de Gebze sahibinden satılık villa gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Kocaeli Gebze Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Kocaeli Gebze Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Kocaeli Gebze Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sahibinden Gölcük Çiftlik Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Gölcük Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Gölcük Halıdere Yalı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Gölcük İhsaniye Merkez Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Gölcük Karaköprü Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.