/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölcükcancel

Kocaeli Gölcük Satılık Daire

araması için 127 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gölcük Satılık Daire Seçecekler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Gölcük satılık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Gölcük, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kocaeli ilçesine bağlı bir yerleşim birimidir. İzmit Körfezi’nin güney kıyısında yer almaktadır. 1926 yılında kurulan Türk Donanması’na ve tersanesine ev sahipliği yapan yerleşim biriminin tarihi boyunca donanma çok önemli rol oynamıştır. Sürekli değişen popülasyonu ve insan profili ile şehirde adeta kültürel bir mozaik oluşmuştur. Burada farklı geçmişlere ve kökenlere sahip insanlar barış ve huzur içinde birlikte yaşamaktadır. İlçede sanayi kollarının hızlı bir şekilde gelişmesi nedeniyle, istihdam potansiyeli bir hayli yüksektir. Bölgede işsilizk %6.7 ile Türkiye ortalamasının epey altındadır. 

Gölcük Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Gölcük satılık ev arayışına girenlerin yazının bu bölümüne özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.  Gölcük ilçesi, 217 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 10 metredir.  İzmit Körfezi’nin güney kıyısında yer alan ilçe, körfezin doğusuna doğru genişlemektedir. Şehir çevresindeki birçok bağ ve bahçe yer almaktadır. İlçe Samanlı Dağları’nın kuzey yamacında yer almaktadır. Doğal bir liman olma özelliği, semtin çok hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamıştır. İlçe tarihindeki en önemli olan ise 17 Ağustos Depremi’dir. 20 bine yakın insanın hayatını kaybettiği ilçe yeniden hızlı bir şekilde gelişmiştir. Ancak semt hızlı bir şekilde kendini toplamıştır. Bölgede ılıman Marmara iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Ilıman bir iklimin görüldüğü ilçe tarım faaliyetleri içinde uygun bir arazi yapısına sahiptir. Gölcük satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki sanayi tesislerinde kolay bir şekilde size uygun işi bulabilirsiniz.

Gölcük Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Gölcük  ilçesinin nüfusunun 162.584 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %50.56’si erkek, geriye kalan %49.44’ü ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere çok  dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semt nüfusu 2008 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bugün de nüfus eğrisi artma eğilimindedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %0.91’dir. Semt mahallelerden meydana gelmiştir. Bu mahalleler Gölcük satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Siz de kendiniz için en uygun olan yerleşim birimini tercih ederek, araştırmalarınızı o bölgede yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Çiftlik Mahallesi  ( 12.222 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık yerleşim birimidir. )
 • Piyale Paşa Mahallesi
 • Topçular Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • Donanma Mahallesi
 • Şehitler Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Şirinköy Mahallesi
 • Kavaklı Mahallesi
 • Değirmendere Merkez Mahallesi

Eğer Gölcük satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Gölcük satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gölcük Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.