Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kandıracancel
Kocaelicancel

Kocaeli Kandıra Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Kandıra Satılık Daire Arayanlar İçin Tercih Kılavuzu

Kandıra satılık daire tercih etmeyi düşünenlerin arayış süreçlerine rehberlik edecek bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda semti daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Kandıra, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kocaeli ilçesine bağlı bir yerleşim birimidir. Kocaeli, ülkemizin en çok sanayileşmiş illerinden biridir ve on iki ilçeden meydana gelmiştir.  1.906.391 kişi bu kentte yaşamını sürdürürken, bu kişilerin %2.69’u Kandıra ilçesinde ikamet etmektedir. Kandıra, ilin en gelişmiş ve en kalabalık on birinci yerleşim birimidir. Kandıra’dan daha az nüfusa sahip olan tek ilçe Dilovası’dır. İstanbul-İzmit karayolu üzerinde yer alan ilçe, çevre illerle de yakın bir konuma sahiptir. İlçe yüzölçümü bakımından kentin en büyük yerleşim birimidir. Sakarya yolu üzerinde yer alması, semtin stratejik önemlni arttırmıştır. 

Kandıra Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Kandıra satılık ev arayışı devam edenlerin yazının bu bölümüne bilhassa dikkat etmesi gerekmektedir. Kocaeli iline bağlı olan Kandıra, Kocaeli Yarımadası’nın kuzeyinde yer almaktadır. İlçe, 840 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 100 metredir. Bu rakam semt merkezinde daha da düşmektedir. Karadeniz’e açılan bir vadinin yamaçlarındaki düzlüğe kurulmuş olan semt İzmit’ten tam kırk altı kilometre uzakta yer almaktadır. Semtte, ılıman karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Kar yağışı da sıklıkla görülmektedir. İklim koşullarının uygun olması ve toprağın verimli olması nedeniyle, ilçede kolaylıkla tarım yapılmaktadır. Semtte üretilen biberler çok meşhurdur. Kandıra satılık konut düşünenler ilçenin Kocaeli’nin sanayisi en az olan yerleşim birimi olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. 

Kandıra Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan güncel TÜİK Raporuna göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı tam olarak  51.348 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %55.16’sı erkek, %44.84’ü ise kadındır. Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmayan nüfus,  2015 yılından sonra artma eğilimi göstermiştir. Bugün de ilçenin nüfusu artmaktadır. Bölgedeki popülasyonun artış hızı ise yaklaşık olarak %1.85’dir. Artış miktarı her yıl değişmektedir.  İlçe, doksan altı mahalleden oluşmuştur. Köy ya da köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Kocaeli Kandıra satılık ev düşünenler için ilçeyi meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Szi de kendiniz için en uygun olan yerleşim birimini seçebilir ve aramalarınızı bu bölgede yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Kocakaymas Mahallesi 
 • Akdurak Mahallesi
 • Çarşı Mahallesi
 • Aydınlık Mahallesi
 • Orhan Mahallesi
 • Kefken Mahallesi
 • Karaağaç Mahallesi
 • Ballar Mahallesi
 • Akçakese Mahallesi
 • Çamkonak Mahallesi
 • Kurtyeri Mahallesi
 • Babalı Mahallesi
 • Yağcılar Mahallesi

Eğer Kandıra satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kandıra satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Kandıra Satılık Daire
Ağaçağıl MahallesiAhmethacılar MahallesiAkbal MahallesiAkçabeyli MahallesiAkçakese MahallesiAkçaova MahallesiAkdurak MahallesiAkıncı MahallesiAlaybey MahallesiAlefli MahallesiAntaplı MahallesiAvdan MahallesiAydınlık MahallesiBabaköy MahallesiBabalı MahallesiBağırganlı MahallesiBalaban MahallesiBalcı MahallesiBallar MahallesiBeyce MahallesiBeylerbeyi MahallesiBolu MahallesiBozburun MahallesiCebeci MahallesiÇakırcaali MahallesiÇakmaklar MahallesiÇalca MahallesiÇalköy MahallesiÇalyer MahallesiÇamkonak MahallesiÇarşı MahallesiÇerçili MahallesiDalca MahallesiDeliveli MahallesiDoğancılı MahallesiDöngelli MahallesiDuraklı MahallesiEğercili MahallesiElmacık MahallesiEsentepe MahallesiFerizli MahallesiGebeşler MahallesiGoncaaydın MahallesiHacılar MahallesiHacımazlı MahallesiHacışeyh MahallesiHediyeli MahallesiHıdırlar MahallesiHüdaverdiler Mahallesiİncecik MahallesiKabaağaç MahallesiKanatlar MahallesiKaraağaç MahallesiKaradivan MahallesiKarlı MahallesiKaymaz Erikli MahallesiKaymaz MahallesiKefken AdasıKefken MahallesiKerpe MahallesiKırkarmut MahallesiKızılcapınar MahallesiKocakaymas MahallesiKubuzcu MahallesiKurtyeri MahallesiLokmanlı MahallesiMancarlar MahallesiMerkez Erikli MahallesiMülküşehsuvar MahallesiNasuhlar MahallesiOrhan MahallesiÖmerli MahallesiÖzbey MahallesiPelitpınarı MahallesiPınardüzü MahallesiPınarlı MahallesiPirceler MahallesiSafalı MahallesiSarıahmetler MahallesiSarıcaali MahallesiSarıgazi MahallesiSarnıçlar MahallesiSelametli MahallesiSelimköy MahallesiSepetçi MahallesiSeyitaliler MahallesiSeyrekSinanlıbilallı MahallesiSucuali MahallesiSüllü MahallesiŞerefsungur MahallesiTatarahmet MahallesiTeksen MahallesiTerziler MahallesiTopluca MahallesiÜğümce MahallesiYağcılar MahallesiYusufça Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.