/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kandıracancel

Kocaeli Kandıra Satılık Daire

araması için 12 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Kandıra Satılık Daire Arayanlar İçin Tercih Kılavuzu

Kandıra satılık daire tercih etmeyi düşünenlerin arayış süreçlerine rehberlik edecek bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda semti daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Kandıra, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kocaeli ilçesine bağlı bir yerleşim birimidir. Kocaeli, ülkemizin en çok sanayileşmiş illerinden biridir ve on iki ilçeden meydana gelmiştir.  1.906.391 kişi bu kentte yaşamını sürdürürken, bu kişilerin %2.69’u Kandıra ilçesinde ikamet etmektedir. Kandıra, ilin en gelişmiş ve en kalabalık on birinci yerleşim birimidir. Kandıra’dan daha az nüfusa sahip olan tek ilçe Dilovası’dır. İstanbul-İzmit karayolu üzerinde yer alan ilçe, çevre illerle de yakın bir konuma sahiptir. İlçe yüzölçümü bakımından kentin en büyük yerleşim birimidir. Sakarya yolu üzerinde yer alması, semtin stratejik önemlni arttırmıştır. 

Kandıra Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Kandıra satılık ev arayışı devam edenlerin yazının bu bölümüne bilhassa dikkat etmesi gerekmektedir. Kocaeli iline bağlı olan Kandıra, Kocaeli Yarımadası’nın kuzeyinde yer almaktadır. İlçe, 840 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 100 metredir. Bu rakam semt merkezinde daha da düşmektedir. Karadeniz’e açılan bir vadinin yamaçlarındaki düzlüğe kurulmuş olan semt İzmit’ten tam kırk altı kilometre uzakta yer almaktadır. Semtte, ılıman karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Kar yağışı da sıklıkla görülmektedir. İklim koşullarının uygun olması ve toprağın verimli olması nedeniyle, ilçede kolaylıkla tarım yapılmaktadır. Semtte üretilen biberler çok meşhurdur. Kandıra satılık konut düşünenler ilçenin Kocaeli’nin sanayisi en az olan yerleşim birimi olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. 

Kandıra Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan güncel TÜİK Raporuna göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı tam olarak  51.348 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %55.16’sı erkek, %44.84’ü ise kadındır. Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmayan nüfus,  2015 yılından sonra artma eğilimi göstermiştir. Bugün de ilçenin nüfusu artmaktadır. Bölgedeki popülasyonun artış hızı ise yaklaşık olarak %1.85’dir. Artış miktarı her yıl değişmektedir.  İlçe, doksan altı mahalleden oluşmuştur. Köy ya da köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Kocaeli Kandıra satılık ev düşünenler için ilçeyi meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Szi de kendiniz için en uygun olan yerleşim birimini seçebilir ve aramalarınızı bu bölgede yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Kocakaymas Mahallesi 
 • Akdurak Mahallesi
 • Çarşı Mahallesi
 • Aydınlık Mahallesi
 • Orhan Mahallesi
 • Kefken Mahallesi
 • Karaağaç Mahallesi
 • Ballar Mahallesi
 • Akçakese Mahallesi
 • Çamkonak Mahallesi
 • Kurtyeri Mahallesi
 • Babalı Mahallesi
 • Yağcılar Mahallesi

Eğer Kandıra satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kandıra satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kandıra Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.