/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karamürselcancel
Kocaelicancel

Kocaeli Karamürsel Satılık Daire

araması için 37 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karamürsel Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Karamürsel satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Karamürsel ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

4 Temmuz günü, Karamürsel’in kurtuluş günü olduğu için her sene kutlamalar düzenlenmektedir. Osmanlı zamanında kurulan ilk kumaş fabrikasının bir bacası burada ziyarete açıktır. 

Karamürsel Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Karamürsel ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kocaeli iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 262 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği ise yalnızca 10 metredir. Kocaeli Körfezi’nin güney tarafında ve Gölcük ilçesi ile Yalova ili arasında konuşlanmıştır. Doğu Marmara’nın alt bölümünde kalmıştır. İzmit ilçesine 36 kilometre, Yalova iline ise 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe, Samanlı Dağları ile çevrilmiş bir haldedir. Vadi içlerindeki maki toplulukları, defne ve pırlan meşesi gibi ağaçlar ilçenin doğal bitki örtüsünü meydana getiren önemli türlerden birkaç tanesidir. Belediye tarafından ormanlık alanları artırma projesi halen devam etmektedir. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Gölcük ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde İznik ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Marmara Denizi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Yalova ili bulunmaktadır.

Karamürsel Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Karamürsel satılık çiftlik evi arayanlar için dört mevsimin bir gün içerisinde görülebileceği ender yerlerden bir tanesidir. Karadeniz iklimi ile Akdeniz iklimi arasında bulunan bir geçiş iklimin Karamürsel’e hâkim olduğu görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve az yağışlı geçerken kış ayları serin ve yağışlı geçmektedir. Karamürsel’de yıllık ortalama sıcaklık 14,5 santigrat derecedir. Yılın en soğuk ayları Ocak ve Şubat aylarıdır. Benzer bir şekilde yılın en sıcak ayları da Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bir sene içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 705 milimetredir. Bir yıl içerisinde ortalama 112 gün yağışlı geçmektedir.

İlçe ekonomisinin gelişmesinde, uygulanan modern tarım yöntemleri büyük bir rol oynamıştır. Yaş meyve yetiştirmek yaygınlaşınca seracılık ve kültür çalışmaları da daha çok kişi tarafından yapılmaya başladı. İlçeye ulaşım, yakın olduğu merkezî şehirler sebebi ile rahat olduğundan ilçe ekonomisinde ticaret de oldukça önemli bir yer kapsamaktadır. Ancak ilçe sınırları içerisinde herhangi bir sanayi tesisi yer almamaktadır.

Karamürsel Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Karamürsel ilçesinde toplam 56.604 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,30’u kadın olup geriye kalan %49,70’ini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, her ne kadar hem iç hem de dış göç sürekli aktif bir durumda olsa da nüfus gidişatı senelerden beri süregelen bir artış içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,35 olarak tespit edilmiştir. 

Karamürsel ilçesinde toplam 27 adet mahalle bulunmaktadır. Karamürsel satılık çiftlik evi arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • 4 Temmuz Mahallesi,
 • Kayacık Mahallesi,
 • Ereğli Mahallesi,
 • Dereköy Mahallesi,
 • Tepeköy Mahallesi,
 • Yalakdere Mahallesi,
 • Kızderbent Mahallesi.

Eğer siz de Karamürsel sahibinden satılık müstakil villa gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.