/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kartepecancel

Kocaeli Kartepe Satılık Daire

araması için 263 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kartepe Satılık Daire Seçmeyi Düşünenlere Tercih Kılavuzu 

Kartepe satılık daire düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak, bölgeyi daha yakından tanımanızı sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve doğru bir adım atmış olacaksınız. Kartepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kocaeli, on iki ilçeden oluşan sanayileşmiş bir kenttir. Hatta Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en sanayileşmiş kentidir. Hemen her ilçesi de bu gelişmişlikten payını almıştır.  Kartepe ilçesi bu yönünün aksine, bir de doğal güzellikleri ile bilinen bir yerleşim birimidir. İlçe, 301 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 25 metredir. Doğal güzellikleri, fiziki yapısı ve gelişmiş kent yapısı ile Kartepe bölgenin en önemli yerleşim yerlerinden biridir.

Kartepe Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Kartepe satılık ev arayışı içerisinde olanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin ekonomisine, sahip olduğu istihdam potansiyeline ve gelişim düzeyine değindik. Bir bölgenin ekonomisi, o bölgedeki emlak piyasasından konut tipine kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir.Eğer bir bölgede ekonomi hareketliyse, o bölgenin emlak piyasasında rekabet yüksektir ve fiyatlar değişkendir. Kartepe ilçesi de sanayileşmiş bir yerleşim birimidir. İlçede birçok orta ve küçük çaplı sanayi tesisi bulunmaktadır. Buna ek olarak yerel halkın önemli bir bölümü tarım ve hayvancılıkla da uğraşmaktadır. İlçede arpa, şeker pancarı, buğday, domates, biber, lahana, patlıcan ve  kiraz yetiştirilir. Semtte yetiştirilen kiraz oldukça ünlüdür.Kent merkezinden yaklaşık olarak sekiz kilometre uzakta yer alan semtin, Sapanca Gölü’ne kıyısı bulunmaktadır. Bu durum, semtte turizm faaliyetlerinin gelişmesini de sağlamıştır. İlçeye bağlı yerleşim birimlerinde olan oteller ve restaurantlar önemli bir gelir kaynağıdır. Kartepe satılık konut düşünenlerin bu bilgileri göz önünde bulundurarak hareket etmeleri oldukça önemlidir.

Kartepe Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 118.066 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %51.76’sı erkek, %49.24’ü ise kadındır. İlçenin popülasyonu 2008 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bugün de artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %2.06’dır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %6.09’una ev sahipliği yapmaktadır. İlçe kentin en gelişmiş ve en kalabalık sekizinci yerleşim birimidir. Semt mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bu mahalleleri biz Kocaeli satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Siz kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim biriminde araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Ataevler Mahallesi 
 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 
 • İstasyon Mahallesi
 • Emekevler Mahallesi 
 • Köseköy Mahallesi 
 • Dumlupınar Mahallesi 
 • Maşukiye Mahallesi 
 • Ataşehir Mahallesi 
 • Derbent Mahallesi 
 • Rahmiye Mahallesi 
 • Ertuğrul Gazi Mahallesi 

Eğer Kartepe  satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Kartepe satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Kartepe Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.