Emlakjet

Kocaeli Körfez Satılık Daire

araması için 265 ilan bulundu
search
Körfezcancel
Kocaelicancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Körfez Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Körfez satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Körfez ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Körfez Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Körfez ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kocaeli iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 301 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 50 metredir. İlçe arazisi çoğunlukla düzlük alanlardan oluşmaktadır. Kuzey tarafı ise Çene Dağı’nın devamı niteliğindedir. Bu coğrafi yapı, batı yönünde uzanarak Hereke Sırtları’nı oluşturmaktadır. İlçenin kıyı kesimi pek girintili çıkıntılı değildir. İlçe içerisinde yer alan en önemli dağlar, Saman Dağları’dır. İlçede akarsu hiç bulunmamaktadır. Denize dökülen dereler ise yalnızca bölgeye çok yağış düştüğü zaman işlevini yerine getirebilmektedir. Bu gibi sebeplerden ötürü, ilçede su kaynağı bakımından zorluk yaşanabilmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsünü kısa çalılar ve zeytinlikler oluşturmaktadır.

Körfez Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Körfez satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede, Kocaeli ilinin diğer ilçelerinde olduğu gibi, bir geçiş iklimi söz konusudur. Yaz ayları aşırı sıcak geçmemek ile birlikte az da olsa yağış görülür. Ancak yine de Akdeniz iklimi denebilir. Bir sene içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 819,3 milimetredir. Yıllık ortalama sıcaklık ise 14,4 santigrat derecedir. Ortalama 24,2 santigrat derece ile en yüksek sıcaklık Ağustos ayında görülmektedir. En düşük sıcaklık ise ortalama 0,8 santigrat derece ile Ocak ayında görülmektedir.

İlçe ekonomisi sanayi, hayvancılık ve tarıma dayanmaktadır. Sanayi kuruluşlarından ötürü yapılan tarım ve hayvancılık, genel olarak köylerde görülmektedir. Tarım faaliyetleri sonucunda genellikle buğday, arpa, mısır, ayçiçeği, armut ve kiraz gibi ürünler elde edilmektedir.

Körfez Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Körfez ilçesinde toplam 165.503 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,43’ü erkek olup geriye kalan %49,57’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, senelerden beri süregelen bir nüfus artışı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,02 olarak tespit edilmiştir. 

Körfez ilçesinde toplam 36 adet mahalle bulunmaktadır. Körfez satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Mimar Sinan Mahallesi,
  • Yavuz Sultan Selim Mahallesi,
  • Güney Mahallesi,
  • Hacı Osman Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Yeniyalı Mahallesi,
  • Esentepe Mahallesi,
  • Çamlıtepe Mahallesi,
  • Atalar Mahallesi,
  • Kuzey Mahallesi.

Eğer siz de Körfez satılık müstakil dubleks ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.