/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akörencancel
Konyacancel

Konya Akören Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Akören Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Akören satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Akören, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 54 kilometre uzaklıktaki ilçesidir. Eski ismi ‘Akviran’ olan ilçenin tarihi M.Ö. 7000-65000 yıllarına kadar uzandığı tahmin edilmektedir. İlçeye 49 kilometre mesafede yer alan Çatalhöyük’te yapılan kazılarda neolitik çağa ait kalıntıların bulunması bu fikri doğrular niteliktedir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Bu açıdan Akören ilçesi oldukça şanslı bir konumda yer alır. Bölge Hitit, roma ve Bizans döneminde de yerleşim yeri olarak kullanılmıştır.Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de görülmeye değerdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe halkı ekonomik gelirini ziraat ve hayvancılık ile sağlamaktadır. 

Akören Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Akören’de ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Meram ve Çumra ilçesi,
  • Güneyinde Bozkır ve Yalıhüyük ilçesi,
  • Doğusunda Çumra ilçesi,
  • Batısında Seydişehir ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 5.879’dur. Bu sayının yüzde 50,71’i kadın, yüzde 49,29’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 640 kilometrekare, rakımı ise 1.129 metredir. Konya Akören satılık ev arayışında olanlar için ilçede 14 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Ahmediye Mahallesi, Yeni Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Kayasu Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Çatören Mahallesi, Avdan Mahallesi, Tülce Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Dutlu Mahallesi, Karaküyük Mahallesi, Belkuyu Mahallesi, Alanköy Mahallesi ve Ağalar Mahallesidir. 

Akören Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Akören ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 548 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.265 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 100.680 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Konya Akören sahibinden satılık müstakil ev ya da Akören’de satılık daireler ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.