Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınekincancel
Konyacancel

Konya Altınekin Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Altınekin Satılık Daire Bakanlar İçin Semt Rehberi

Altınekin satılık daire arayışı devam edenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri bir araya getiren bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğasından mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Altınekin, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir.Konya, otuz bir ilçeden meydana gelen bir kenttir ve ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük şehridir. Buna ek olarak Konya ülkemizin en gelişmiş yedinci ilidir. Altınekin ise bu ilin yerleşim birimlerinden biridir. Altınekin ilçesi, 1454 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1003 metredir. Konya’nın şehir merkezinden yaklaşık olarak altmış yedi kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe 1988 yılında çıkarılan bir kanun ile bugünkü statüsüne kavuşmuş durumdadır. Semt, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir yerleşim birimidir. 

Altınekin Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçenin emlak piyasası hakkında çok belirleyicidir. Eğer bir il veya ilçenin ekonomisi iyi ive istihdam potansiyeli fazla ise,  o bölgedeki emlak piyasası bir hayli hareketlidir. Rekabeti de yüksektir. Altınekin satılık ev düşünenler için ilçenin ekonomisine değinmek istedik. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Semt nüfusunun büyük bir bölümü tahıl üretiminden geçimini sağlamaktadır. İlçede en çok arpa, buğday, şeker pancarı, kırı fasulye, havuç ve haşhaş yetiştirilmektedir. Buna ek olarak ilçede meyve ve sebzecilik faaliyetleri kooperatifler ve kamu kurumları tarafından da desteklenmektedir. Ancak su kaynaklarının az olması semtteki ürün çeşitliliğini ve verimini azaltmıştır. Yerel halkın büyük bir bölümü hem tarım hem de hayvancılık ile ilgilenmektedir. Özellikle küçükbaş hayvancılık yaygındır. Tiftik keçisi, koyun ve kıl keçisi besiciliği yapılmaktadır. Kümes hayvancılığı da oldukça gelişmiştir.  Buna bağlı olarak semtte, en çok küçükbaş hayvan ve kümes hayvanı üretilmektedir. Süt, yumurta ve bal üretimi de bir hayli yüksektir. Eğer tarım ve hayvancılık ile ilgileniyorsanız Altınekin satılık konut tercihiniz son derece doğru olacaktır. 

Altınekin Satılık Daire Düşünenler İçin İlçenin Demografik Durumu 

Her yıl yayınlanan TÜİK verileri, il ve ilçe nüfuslarındaki değişimleri anlamak ve anlamlandırmak için büyük önem taşır. Altınekin ilçesinin nüfusu da 01 Şubat 2019 yılı verilerine göre 14.548  kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin 7351’i erkek, geriye kalan 7197’si ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli dağılmıştır. Semtin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. İlçenin nüfusu 2013-2017 yılları arasında azalmış, 2017 yılından sonra ise ciddi bir artış meydana gelmiştir. İlçenin nüfus fgrafiği bugün artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı %3.37’dir. Bu rakam kent ortalamasına yakındır. Semt birçok mahalleden meydana gelmiştir. Konya Altınekin satılık ev düşünenler, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçından araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Akıncılar Mahallesi 
 • Ölmez Mahallesi
 • Dedeler Mahallesi 
 • Oğuzeli Mahallesi
 • Kale Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Mantar Mahallesi
 • Sarnıç Mahallesi
 • Yenikuyu Mahallesi
 • Yeni Ölmez Mahallesi
 • Koçyaka Mahallesi
 • Topraklık Mahallesi
 • Yeniyayla Mahallesi
 • Hacunuman Mahallesi

Eğer Altınekin satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Altınekin satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.