/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Halkapınar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Halkapınarcancel
Konyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Halkapınar Satılık Daire Arayışı İçerisinde Olanlar İçin İlçe Rehberi

Halkapınar satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Halkapınar, ülkemizin hem İç Anadolu hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Konya iline bağlı bir ilçedir. Ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, otuz bir ilçeden meydana gelmiştir.İl aynı zamanda ülkemizin en gelişmiş yedinci kentidir. Halkapınar ise kentin en sakin ilçelerinden biridir. Şehrin en gelişmiş ve en kalabalık otuzuncu ilçesidir. Semtte ikamet edenler, kent nüfusunun yaklaşık olarak %20’sine tekabül etmektedir. Semte en yakın yerleşim birimi Ereğli ilçesidir. Halkapınar semti Ereğli’den yalnızca on yedi kilometre mesafede bulunmaktadır. Diğer il veya ilçelerle de karayolu ulaşımı buralardan gerçekleşmektedir.

Halkapınar Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o il veya ilçenin ekonomisi ve emlak piyasası üzerinde çok etkilidir. Halkapınar satılık ev düşünenlerin de mutlaka ilçenin doğal güzellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Halkapınar ilçesi İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda yer almaktadır. Kentin ise doğu ucunda yer almaktadır. Semt, Konya şehir merkezine en uzak yerleşim yerlerinden biridir. İlçe, Orta Toroslar’ın kuzey eteklerinde yer almaktadır. Semtten geçen İvriz Çayı, bölgenin en önemli su kaynağıdır. İlçe, 362 kilometrekarelik  bir yüzölçümüne sahiptir. Buna ek olarak semtin denizden yüksekliği, daha bilinen ve klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1190 metredir.İlçenin kuzeyinde Ereğli ilçesi, doğusunda Ulukışla, güneyinde İçel ili, batısında ise Ayrancı ile Ereğli ilçeleri bulunmaktadır. Semtin güneyinde Toros Dağları’nın bir uzantısı olan Bolkar Dağları yer almaktadır. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. İlkbahar ve sonbahar aylarında ise yağmur şeklinde yağışlar düşer. Halkapınar satılık konut tercih edecekler bu gibi koşulları göz önünde bulundurarak hareket etmelidirler.

Halkapınar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, semtte hayatını devam ettirenlerin sayısı 4.354 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun 2154’ü erkek, 2200’ü ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Kadın nüfusu, erkek nüfustan çok az fazladır. Bütün bunlara ek olarak semtin nüfusu 2*13*2017 yılları arasında azalmış, 2018 yılı sonrasında ise ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bugün popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %4.34’tür. Semt, on üyedi mahalleden meydana gelmiştir. Konya Halkapınar satılık ev seçecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden birini seçebilirler:

 • Bahçelievler Mahallesi 
 • Seydifakılı Mahallesi
 • Demi Mahmutlu Mahallesi
 • Büyükdoğan Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Çakıllar Mahallesi
 • Küsere Mahallesi
 • Osman Köseli Mahallesi
 • İvriz Mahallesi
 • Nernek Mahallesi
 • Eskihisar Mahallesi
 • Dedeli Mahallesi
 • Karayusuflu Mahallesi

Eğer Halkapınar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Halkapınar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Arayış sürecinizi kolaylaştırmak için, EmlakJet daima yanınızda!

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.