/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kulucancel
Konyacancel

Konya Kulu Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kulu Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kulu satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Kulu Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Kulu ilçesi, Konya il merkezine 1.5 saatlik bir mesafede yer almaktadır. Yerli halkının büyük bir kısmının yörük olduğu ilçeye daha sonraki dönemlerde Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinden göç yaşanmıştır. Bölge 1853-1856 yıllarında gerçekleşen Osmanlı-Rus Kurum Savaşı’nda da oldukça stratejik bir öneme sahip olmuştur. Bu dönemde ilçeye Anadolu’ya göç eden Nogay Türkleri yerleştirilmiştir. Bu sebep ile ilçe kozmopolit bir yapıya sahiptir. Kulu satılık daire arayan kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda yer alan Düden Gölü Türkiye’deki nadir doğal güzellikle arasında yer almaktadır. İlçenin 3 kilometre doğusunda yer alan gölde 183 çeşit kuş türü yer almaktadır. Kulu satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir.

Kulu Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 50 bin 667’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,68’ini (25 bin 171) erkek, yüzde 50,32’sini (25 bin 496) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kulu satılık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 46 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Kulu satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Acıkuyu Mahallesi, Ağılbaşı Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Altılar Mahallesi, Arşıncı Mahallesi, Bahadırlı Mahallesi, Beşkardeş Mahallesi, Boğazören Mahallesi, Bozan Mahallesi, Burunağıl Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Canımana Mahallesi, Celep Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Değirmenözü Mahallesi, Dinek Mahallesi, Dipdede Mahallesi, Doğutepe Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gökler Mahallesi, Güzelyayla Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, Karacadağ Mahallesi, Karacadere Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kırkkuyu Mahallesi Kırkpınar Mahallesi Kozanlı Mahallesi Kömüşini Mahallesi Köşker Mahallesi Sarıyayla Mahallesi, Seyitahmetli Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Şerefli Mahallesi, Tavlıören Mahallesi, Tavşançalı Mahallesi, Tuzyaka Mahallesi, Yaraşlı Mahallesi, Yazıçayır Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Zincirlikuyu Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Konya ilinin Kulu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Kulu da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.