Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seydişehircancel
Konyacancel

Konya Seydişehir Satılık Daire

araması için 30 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Seydişehir Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Seydişehir satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Seydişehir ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Seydişehir Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Seydişehir ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.207 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 1.119 metredir. Konya ilinin güneybatı tarafında kalmaktadır. Ankara ve Antalya şehirlerini, Konya iline bağlayan karayolu üzerinde konuşlanmıştır. Toros Dağları’nın kuzey eteklerinde akan Çarşamba Çayı ile birlikte uzanmaktaki vadi Suğla Ovası’nın üzerinde konuşlanmıştır. Antalya iline 215 kilometre, Konya il merkezine ise 85 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin en yüksek noktası, 2.500 metreden daha fazla bir yükseltisi olan Geyik Dağları’dır. İlçenin su kaynakları arasında Çarşamba Çayı, Beyşehir Gölü ve Suğla Gölü bulunmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzeydoğu tarafında Meram ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında Akören ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Ahırlı ve Yalıhüyük ilçeleri ile birlikte Antalya iline bağlı olan Akseki ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Derebucak ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeybatı tarafında ise Beyşehir ilçesi bulunmaktadır.

Seydişehir Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Seydişehir satılık ev arayan okuyucularımız için Akdeniz Bölgesi’ne bu kadar yakın olmasının getirdiği etkenler ile birlikte, ilçenin temel konumu olan İç Anadolu Bölgesi’nde yaşanan karasal iklimin etkileri ılımanlaşmıştır. Bu nedenle, ilçenin iklimi hakkında karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında bir geçiş özelliği vardır denebilir. Akdeniz ikliminden farklı olarak ilçede her sene kış aylarında yoğun kar yağışı gözlemlenmektedir. 

İlçenin başlıca ekonomik kaynağı hayvancılıktır. Küçükbaş hayvancılığı özellikle yaygındır. İkinci bir önemli ekonomik kaynak tarım sektörüdür. Ancak madenciliğin de yeri azımsanamayacak kadar fazladır.

Seydişehir Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Seydişehir ilçesinde toplam 64.687 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,27’si erkek olup geride kalan %49,73’lük kısmını kadın nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılın nüfus araştırmalarına göre, nüfusun senelerden beri oldukça stabil bir biçimde ilerleyebildiği görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,32 olarak tespit edilmiştir. 

Seydişehir ilçesinde toplam 55 adet mahalle bulunmaktadır. Seydişehir satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Kızılcalar Mahallesi,
  • Hacıseyitali Mahallesi,
  • Alaylar Bir Mahallesi,
  • Alaylar İki Mahallesi,
  • Ulukapı Mahallesi.

Eğer siz de Seydişehir sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.