Emlakjet

Manisa Selendi Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Selendicancel
Manisacancel

Selendi Satılık Daire Bakanlar İçin İlçe Rehberi

Selendi satılık daire seçmeyi düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgilere değindik. İlçenin ikliminden mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Selendi, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa şehrine bağlı on yedi ilçeden biridir. Bu semt, 1954 yılında çıkarılan bir kanun ile bugünkü statüsüne kavuşarak, ilçe haline gelmiştir. İlçe, 841 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 390 metredir. İlçenin rakımı, kent ortalamasının bir hayli üzerindedir. Semt, Manisa’nın kent merkezinden yaklaşık 155 kilometre mesafede yer almaktadır. Manisa’dan çok Uşak iline yakındır. İlçeden geçen Selendi Çayı bölgeye ismini vermiştir. Bu çay, Gediz Nehri’nin en önemli kollarından biridir. Semtte birçok ekonomik faaliyet bir arada yürütülmektedir. Ancak en önemli geçim kaynağı tarımdır. Yerel halkın büyük bir bölümü tütün ve üzüm yetiştiriciliğinden para kazanırlar. Manisa’nın nüfus yoğunluğu en az olan semti yine Selendi’dir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.42’sine ev sahipliği yapmaktadır. Selendi satılık ev arayışını mutlu son ile bitirecek olanlar,sakin bir hayata adım atma şansı yakalayacaktır.

Selendi Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi o il ve ilçede yaşayanlar tarafından bilindiğinde, yerel halk ile bölge arasında özel bir bağ oluşur. Bu sebeple Selendi satılık konut arayanların semt tarihine mutlaka aşina olması gerektiğini düşünüyoruz. Selendi ilçesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Selendi’de bilinen ilk yerleşim milattan önce yedinci yüzyılda gerçekleşmiştir. Önemli bir Lidya kenti olan semt başkent Sard’a bağlı bir yerleşim birimidir. Daha sonra ilçe Perslerin eline geçmiştir. Pers Kralı’nın kötü yönetimi ile gelişim yavaşladığı ilçeye kısa süre sonra Büyük İskender orduları ile birlikte girmiştir. Bölgede böylece uzun yıllar sürecek Makedon egemenliği başlamıştır. İlçe daha sonra Roma ve Bizans İmparatorlukları’na bağlanmıştır. 1071 yılından sonra başlayan Türk akınları ile ilçeyi de kapsayan Germiyanoğulları Beyliği kurulmuştur. Germiyanoğulları Beyliği Yıldırım Beyazıd döneminde Osmanlı Devleti’ne katılmıştır.

Selendi Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografik Durumu 

Selendi semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 20.291’e ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %29.95’i erkek, %50.05’i ise kadındır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.43’üne ev sahipliği yapmaktadır. Semtin popülasyonu son on yılda sürekli olarak azalmıştır. Bugünse stabil bir görünüm sergilemektedir. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelirken, mezra ya da kom gibi köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Manisa Selendi satılık ev arayanlar için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Kurtuluş Mahallesi
 • Şerefiye Mahallesi 
 • Yenicami Mahallesi
 • Karşıova Mahallesi
 • Kazıklı Mahallesi
 • Eskin Mahallesi
 • Rahmanlar Mahallesi
 • Karabeyler Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Eski Cami Mahallesi
 • Zafer Mahallesi
 • Tavak Mahallesi

Eğer Selendi satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Selendi satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.