/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Mardin Ömerli Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ömerlicancel
Mardincancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ömerli Satılık Daire Arayanlara İlçe Bilgileri 

Aradığınız evler EmlakJet üzerinden sizlere sunuluyor. Ömerli satılık daire ilanları sitemizde sizler için bir araya getirildi. İlçedeki ilanları incelerken bölge hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ise bu yazıyı hazırladık. Ömerli, Mardin ilinin bir ilçesidir. Ömerli, 1953 yılına kadar Savur ilçesine Maserti adıyla bağlı bulunan sırasıyla bir köy ve bucaktır. Kayıtlara göre cumhuriyetin ilk yıllarında da bucak olduğu bilinmektedir. 1953 yılında bucak statüsü sona erdirilip ilçe yapılmış ve Mardin iline bağlanmıştır. İlçe merkezi, İl merkezine 28 kilometre uzaklıkta ve il merkezinin doğusunda kalmaktadır. İlçe, doğusunda Midyat, batısında Yeşilli, güneyinde Nusaybin ve İl merkezi, kuzeyinde Savur ilçesiyle komşudur. İlçe sınırları içindeki arazi yapısı, birbirlerini izleyen ters tabakalar şeklinde olup, genel olarak kuzey-güney doğrultusunda bölünmüş derelerin etrafındaki rakımı 1100 ile 800 metre civarındaki tepelerden meydana gelmektedir. Bitki örtüsünün yoğunluğu kuzeye doğru azalmaktadır. İlçe sınırları içerisinde kaynak veren derelerin de yardımıyla vadilerdeki kısmen düz araziler sulanabilmektedir. İlçede karasal iklim yaşanmaktadır. Yaz aylarında sıcaklık ve yağış düşüklüğü, kış aylarında sert soğuk ve kar yağışı gözlenmektedir. Ömerli İlçesi ve çevresi için elde edilen belgelerin en eskileri Asurlara aittir. Şehrin bir kaç devre geçirdiği yapılan kazılarda alt alta çıkan birkaç bina temelinden anlaşılmaktadır. Bu kazılar esnasında mozaik tabanlı evler, kuyumculuk sanayinde kullanılan beyaz toz, Asur, Pers, Bizans, Arap ve Osmanlı Devleti'ne ait çeşitli paralar, heykel ve heykelcilik, kilden testi ve küpler üzerindeki çeşitli motifler, resimler, süs eşyaları arkeolojik kazılar sonucunda elde edilen ürünlerdir. 

Ömerli Satılık Daire Bakanlara İlçenin Turizmi

İlçenin tarihi yapıları oldukça dikkat çekmektedir. Beşikkaya Harabeleri, Bu harabe ilçeye bağlı Beşikkaya köyünde bulunur. Bu harabeler Roma dönemine ait olunduğu söylenilir. Bu harabe yöre halkı için kutsal kabul edilmektedir. Buraya çevre ilçe ve köylerden ziyarette gelmektedirler. Her yıl nisan ayı burada etkinlikler yapılmaktadır. Buraya gelenler harabe üzerinde duasını yapar. İlçe tarihi ve kültürel anlamında zengindir. Fafah Kalesi, Göllü Harabeleri ve merkezde bulunan Kilise Harabeleri görülmeye değer yerlerdir. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Mardin Ömerli satılık müstakil evler ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

Ömerli Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

Ömerli satılık daire arayışında olan okuyucularımız için ilçe nüfusunu araştırdık. 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 14.233’dır. Bu nüfusun 6.984’ü kadın ve 7.249’i erkektir. Yan ilçe nüfusunun %50,93’ünü erkekler ve %49,07’sini kadınlar oluşturur. 2017’de ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 13.951’dir.bir sene içerisinde bölge nüfusu küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %2,02’dir. Nüfus yoğunluğu 282’dır. 

İlçeden ev arayışınız devam ediyorsa ilgili ilanlar EmlakJet aracılığı ile sizlerle buluşuyor. Hayallerinizdeki eve bir an önce sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Mardin Ömerli ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.