/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mardincancel

Mardin Satılık Daire

araması için 377 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mardin Satılık Daire Tercih Rehberi

Suriye sınırımızda yer alan Mardin yaklaşık 810 Bin nüfusu ile Güneydoğu Anadolu’da yaşamak için en çok tercih edilen iller arasında yer alarak Emlakjet’in Mardin satılık daire ilanlarında yılın her zamanı hareketlilik katmaktadır. Dicle ve Fırat’ın arasında yer alması Mardin’e verimli topraklar kazandırmasının yanı sıra şehrin kadim imparatorluklara ev sahipliği yapmasına yardımcı olmuştur.

Şehrin önemli turist bölgelerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Mardin evleri,

  • Mardin Kalesi,

  • Deyrulzafaran Manastırı,

  • Zinciriye Medresesi

Şehrin önemli bir turist ziyareti almasına neden olmaktadır. Medeniyetler beşiği olarak bilinen Mardin’de büyük bir hoşgörüsü içerisinde Türkler, Kürler, Araplar ve Süryaniler birlikte yaşamaktadırlar. Tarım, hayvancılık ve turizm Mardin’in ekonomisinin temellerini oluşturarak Mardin’de satılık ev seçeneklerine olan ilginin her daim canlı kalmasına sebep olmaktadır. Kira geliri elde etmek isteyen yatırımcılar da Mardin’de daire satın alarak turizm sezonunda önemli kira gelirleri elde etmektedir. Şehirde satın alınacak dairenin amacı her ne olursa olsun herkesin ilk tercihi Emlakjet olmakta ve her yıl pek çok kişi Mardin ili için hayallerindeki evi aramakta bizi tercih etmektedir.

Suriye sınırında yer alan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle bölümünde bulunmaktadır. Bu şehir Suriye dışında, Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Batman, Şanlıurfa illerin de komşudur. Mardin’in kuruluş tarihi hakkında net bir bilgi bulunmasa da bu toprakların pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Bu da Mardin’e çok kültürlü bir şehir kimliği kazandırmıştır.

Mardin tarihi yerleri ile insanın gözlerini kamaştıran bir şehirdir. Örneğin 1,600 yıllık bir tarihe sahip olarak birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Mardin Kalesi oldukça ihtişamlı bir yerdir. Pek çok dini barındıran Mardin’de Süryani manastırı da bulunmaktadır. Dini açıdan oldukça önemli olan Deyrulzafaran Manastırı’nda 52 Süryani patriğinin mezarı bulunmaktadır. Mardin’de bir başka tarihi önemli yer ise Zinciriye Medresesi’dir. Bu medrese 1385 yılında inşa edilmiş ve günümüzde de hala varlığını korumaktadır.

Mardin’de fazla sayıda tarihi medreseler, kiliseler vardır. Bunun yanı sıra da tarihi 1176 yılına kadar giden Ulu Camii de Mardin’in güzelliklerinden bir tanesidir. Ayrıca Mardin Müzesi, Sabancı Mardin Kent Müzesi de bu şehrin görülmesi gereken yerlerindendir.

Avantajlı Mardin Satılık Daire Alternatifleri Emlakjet’te

Mardin’de başta TOKİ eliyle olmak üzere pek çok konut projesi inşa edilerek aşağıda sıraladığımız gibi pek çok kişiye alternatif daireler hazırlandı.

  • Kirada oturan,

  • Kira geliri elde etmek isteyen,

  • Mardin’e taşınmak isteyen.

Hızla artan Mardin nüfusu ve ilin göç alması ile Mardin satılık daire seçeneklerinin hızla daralmasına yol açarak zamanla konut fiyatlarının artmasına neden oldu. Pek çok ile göre Mardin satılık daire fiyatları halen ucuz olarak görülse de artan nüfus nedeniyle geçmiş yıllarda seyreden Mardin fiyat ortalamalarının üzerine çıkıldı. Bütçesine uygun hesaplı ev bulmakta zorlanan Mardin halkı Emlakjet ile kira derdinden kurtuluyor. Çeşitli oda seçeneklerinde kombili ve lüks dairelerin yer aldığı satılık daire ilanlarına Emlakjet’ten ulaşarak hayalinizdeki evi Mardin’de kolayca bulabilirsiniz.

Tarihi Mardin Satılık Daire Fırsatları Emlakjet’te

Mardin’in meşhur taş evleri, Mardin’de yaşayan pek çok kişinin beğenisini kazandığı gibi farklı illerden Mardin’e taşınmak isteyen kişilerce de yoğun ilgi görmektedir. Emlakjet aracılığıyla Mardin satılık taş ev ilanlarına ulaşarak hayalinizde yer alan tarihi yapıda oturma şansı elde edebilirsiniz. Ziyaretçilerin imrenerek baktığı bu tarihi yapılarda hesaplı fiyatlar arıyorsanız Emlakjet Mardin satılık daire ilanları içerisinde sizi bekleyen fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.