Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muğla Ortaca Satılık Daire

araması için 239 ilan bulundu
search
Ortacacancel
Muğlacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ortaca Satılık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ortaca satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut bulabilirsiniz.

Ortaca Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ilin doğusunda yer alan Ortaca ilçesinin batısında Köyceğiz ilçesi, doğusunda Dalaman ilçesi, kuzeyinde Köyceğiz ilçesi, güneyinde ise Akdeniz yer almaktadır. Ortaca satılık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzeyinden Muğla-Fethiye karayolu geçmekte olup ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Ortaca 1987 yılından önce Muğla ilinin Köyceğiz ilçesine bağlı bir belde statüsündeyken 1987 yılı sonrasında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede Akdeniz iklimi özellikleri görülmektedir. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Ortaca satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak meyve ve sebze tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü ilçede tarım yapılan araziler oldukça verimlidir. Bu sebep ile ilçede yapılan tarım faaliyetlerinden alınan ürün miktarı oldukça yüksektir. Sanayi faaliyetleri kapsamında ise Muğla ili içerisinde beşinci sırada yer alan ilçede yaşayan yerel halkın bir kısmı sanayi faaliyetlerinde çalışarak geçimini sağlamaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Turizm faaliyetlerinin oldukça büyük bir önem taşıdığı bölgede özellikle Dalyan bölgesi yaz dönemlerinde ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır.

Ortaca Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 48 bin 373’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,06’sını (24 bin 216) erkek, yüzde 49,94’ünü (24 bin 157) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ortaca kiralık konut arayanlar ilçede konut tercihinde bulunabileceği 27 adet mahalle bulunmaktadır. Muğla Ortaca satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akıncı Mahallesi, Arıkbaşı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Beşköprü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaylı Mahallesi, Dalaklı Mahallesi, Dalyan Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Dikmekavak Mahallesi, Ekşiliyurt Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gökbel Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Karaburun Mahallesi, Karadonlar Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Mergenli Mahallesi, Okçular Mahallesi, Sarıgerme Mahallesi, Tepearası Mahallesi, Terzialiler Mahallesi, Yerbelen Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Muğla ilinin Ortaca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muğla Ortaca da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.