Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Niğde Bor Satılık Daire

araması için 27 ilan bulundu
search
Borcancel
Niğdecancel

Bor Satılık Daire Bakanlara Özel Rehber 

Bor satılık daire bakarken bölge hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Bor, Niğde iline bağlı bir ilçedir. Niğde'nin 14 kilometre güneyindeki 1100 metre rakımlı Bor Ovası'nda yer alır. İlçe topraklarının büyük bölümü Obruk Platosunda yer alır. Doğu, kuzey ve güneydoğusu dağlıktır. Doğusu Aladağlar, kuzeyi ise Hasan ve Melendiz dağları ile çevrilidir. Başlıca akarsuyu Küçüköz Deresidir. Bor Ovası, Ereğli Ovası'nın devamıdır.

Bor Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi

İlçenin belli başlı geçim kaynakları tarım, halıcılık ve dericiliktir. Arazinin tarıma müsait ancak yetersiz olması ve mevcut tarım arazilerinin yerleşim yeri haline gelmesiyle zamanla halkı tarımdan uzaklaşmıştır. Geleneksel dabaklık ise zor şartlar altında sürdürülmektedir. Niğde Üniversitesi'nin kurulması ile son yıllarda bölge ekonomisi biraz olsun canlanmıştır. Bor ilçesinde üniversiteye bağlı Bor Meslek Yüksekokulu ve Bor Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokulu faaliyet göstermekte olup bu okullar başta bilgisayar, elektronik ve hayvancılık olmak üzere birçok alanda ara eleman yetiştirmektedir. İlçede bulunan sanayi kuruluşları da ilçe ekonomisine önemli katkılar yapmaktadır; bunlardan bazıları Şeker Fabrikası, Askeri Fabrika, halı fabrikası ve ham deri işleyen imalathaneleridir. Bor'da yıllardır pek çok deri imalathanesi olmasına rağmen bunlar geniş çaplı ve fabrikasyon üretim yapacak şekilde birleşememiş, geleneksel yöntemlerle üretim yapan küçük imalathaneler olarak ayakta durmaya çalışmaktadırlar. Türkiye'nin ekmek sacını Bor karşılamaktadır. Soğuk ve sıcak lastik kaplama yeni yeni gelişmektedir. Ekonomi tarıma dayalıdır. Başlıca tarım ürünleri tahıl, nohut, patates, soğan, fasulye ve şekerpancarıdır. Sebze ve meyvecilik yaygın olarak yapılır. Vadi boylarında meşhur Niğde elması yetiştirilir. Hayvancılık ekonomik açıdan önemli gelir kaynağıdır. İlçenin bölgesinde bulunan pek çok üzüm bağı bu bölgenin yerleşime açılması nedeniyle yapılan parselleme ve yol çalışmaları nedeniyle neredeyse tamamen yok olmuştur. Eskiden Yeşil Bor olarak tanımlanan ilçede sadece ilçe merkezinin Bentkavak, Kayı yolu, Köfterlik ve Manastır mevkilerinde üzüm bağları ve meyve bahçeleri kalmıştır. Bor satılık ev arayışlarınıza sitemizden yararlanabilirsiniz.

Bor Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 135 metrekareden oluşur. İlçedeki evler hayli büyüktür. Bor satılık daire fiyatları 147.825 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı 1.095 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 18 yıldır. Bu da bir evin kendi satış fiyatını geri ödeme süresinin 18 yıl olduğu anlamına gelir. Oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama satılık daire fiyatları ise;

  • 2+1, 108 metrekarelik bir dairenin fiyatı 120.312 Türk Lirası ve
  • 3+1, 142 metrekarelik bir dairenin fiyatı 149.100 Türk Lirasıdır.

Siz de bu ilçede ev sahibi olmayı düşünüyorsanız ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. Bor sahibinden satılık ev ya da emlakçıdan satılık ev ilanlarına sitemizden ne zaman isterseniz göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.