Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ordu Akkuş Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Akkuşcancel
Orducancel

Akkuş Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akkuş satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Akkuş Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ilinin Akkuş ilçesinin toplam yüzölçümü 636 kilometrekaredir. İlçenin kuzey kesimlerinde Ünye ve Samsun ilçeleri, güney kesimlerinde ise Niksar ve Tokat ilçeleri yer almaktadır. Akkuş satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Akkuş satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin yayla turizmine ve tarım faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. 

Akkuş Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 369’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,42’sini (12 bin 16) erkek, yüzde 48,58’ini (11 bin 353) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akkuş satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 41 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Ambargürgen Mahallesi, Ceyhanlı Mahallesi, Çaldere Mahallesi, Çamalan Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çavdar Mahallesi, Çayıralan Mahallesi, Çökek Mahallesi, Çukurköy Mahallesi, Dağyolu Mahallesi, Damyeri Mahallesi, Düğencili Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gedikli Mahallesi, Gökçebayır Mahallesi, Gürgenliyatak Mahallesi, Haliluşağı Mahallesi, Karaçal Mahallesi, Kargı Mahallesi, Kemikgeriş Mahallesi, Ketendere Mahallesi, Kızılelma Mahallesi, Koçcuvaz Mahallesi, Kurtboğaz Mahallesi, Kuşçulu Mahallesi, Külekçili Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meyvalı Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Ormancık Mahallesi, Salman Mahallesi, Seferli Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahinköy Mahallesi, Tuzakköy Mahallesi, Yazlıkbelen Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilgüneycik Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yolbaşı Mahallesi ve Yukarıdüğencili Mahallesi’dir.

Akkuş Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim imkanları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları ve eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. Ordu Akkuş satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Akkuş Anadolu Lisesi: Yazlıkbelen, 52950 Akkuş/Ordu.
  • Akpınar Ortaokulu: Akpınar Mahallesi, Atatürk Cad. No:9, 52950 Akkuş/Ordu. Daha detaylı bilgiler için (0452) 612 40 54 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Akkuş İmam Hatip Lisesi: Çaldere, İstiklal Cad./Argan Sokak, 52950 Akkuş/Ordu. Daha detaylı bilgiler için  (0452) 611 21 16 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Ordu ilinin Akkuş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Akkuş uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.