/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürgentepecancel

Ordu Gürgentepe Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürgentepe Satılık Daire Tercih Edecekler İçin Bölge Kılavuzu 

Gürgentepe satılık daire ilanlarına bakarken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Gürgentepe, Ordu ilinin en yüksek ikinci ilçesidir. Yaz aylarında okulların tatil olması ve fındık zamanı geldiğinde nüfusu genellikle artmaktadır. Kırkpınar yağlı güreşlerinden sonra bilinen en eski güreşler Gürgentepe hıdırellez şenlikleridir. Gürgentepe uzun yıllar küçük bir yerleşim yeri olarak kalmıştır. Bugünkü anayol, ticari kervanların Ordu-Sivas üzerinden iç Anadolu’ya daha rahat ulaşmasını sağlamak maksadıyla Osmanlı döneminde 1885’te hizmete açılmıştır. Ancak bu yol, ormanlık, dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer aldığı ve kışları devamlı kar yağışlı geçtiği için asayişsizlik sebebiyle 2.Dünya savaşı sonuna kadar pek kullanılmamıştır. Şehrin bugünkü bulunduğu yere hanlar yapılmış. Ordu-Sivas güzergahında kurulmuş bulunan bu hanlar, uzun yıllar konar-göçer ticaretçilerin dinlenme-konaklama ve alış-veriş merkezi olarak hizmet vermiştir.1940’lı ve 1950’li yıllarda küçük değişikliklerle yeniden yapılan yol, motorlu araçların karayolu taşımacılığına, açılmıştır. Hanyanı ismi ile kısa sürede gelişmeye başlayan bu küçük yerleşim birimi, civar köylerin ilgisiyle panayır ve pazaryeri özelliğini kazanmıştır. Bununla birlikte Cuma günleri tertiplenen güreşler ve bu güreşlere katılan kalabalıkların ilgisi, aynı zamanda bugünkü Hıdırellez geleneğinin daha canlı bir şekilde kutlanmasını yaygınlaştırmıştır. Yerleşim yeri, Ağızlar ve Akmescit Köylerinin birleşmeleriyle 1955 yılında Gölköy İlçesi’ne bağlı bir Belediye teşkilatı kurulmasıyla Gürgentepe ismini almıştır. 1987 yılında Gürgentepe Beldesi, İlçe olmuştur. Bu tarih itibariyle Kaymakamlık hizmetine de kavuşmuştur. Bu gün halen kaymakamlık binası olarak hizmet vermekte olan Hükümet Konağı binası 1989 yılında ilçe Kaymakamlığına tahsis edilmiştir. 

Gürgentepe Satılık Daire Bakanlara İlçenin Turizmi

Fındık ağaçları ile kaplı ilçenin geneli yeşil alanlar ile kaplıdır. Dikenlice Kaya Mezarları, Gürgentepe ilçesine bağlı Dikenlice Köyünde yer almaktadır. Burada kayalara oyulmuş 15 adet kaya mezarları bulunmaktadır. Bu kaya mezarları tek odalı mezar şeklindedir. Dikenlice Kaya mezarları 1. Dereceden arkeolojik sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Bu ilçeden ev almak istiyorsanız Gürgentepe satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Gürgentepe Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları yaklaşık 126 metrekareden oluşur. Gürgentepe satılık daire fiyatları ortalama 93.114 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 739 Türk Lirasına denk gelir. Ev almaya karar verdiyseniz bütçenizi oluştururken buradaki verilerden yararlanabilirsiniz. Yine de bu verilerin ilçe genelinin ortalaması olduğunu unutmamalısınız. Bölgedeki evler oda sayılarına, büyülüklerine, konumlarına ya da sahip oldukları diğer özelliklere göre farklı fiyatlara sahiptirler. 

Siz de bu ilçeden ev almakta kararlıysanız ilgili ilanlar sitemizde göz atılmayı bekliyor. Ayrıca emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Ordu Gürgentepe ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gürgentepe Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.