Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kabadüzcancel
Orducancel

Ordu Kabadüz Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kabadüz Satılık Daire Alacaklara Özel Bölge Rehberi 

Ev aramak EmlakJet sayesinde çok kolay. Kabadüz satılık daire arayışınızda da sitemiz sayesinde aradığınız ilanlara sadece bir tık uzaklıktasınız. İlgili ilanları incelerken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Kabadüz, Ordu ilinin bir ilçesidir. Ordu ilinden akan melet ırmağının hemen doğusunda kurulmuştur. Kabadüz, 1870'te nahiye olmuştur. 1987 yılında Belediye kurulmuştur. 1990 yılında ilçe olmuştur. İlçe ordunun 21 kilometre güneyinde 600 rakımlı bir sırt üzerine kuruludur. Halkının önemli bir bölümünü Horasan Türkmenleri oluşturur. İlçeye bağlı yüksek yaylalar ve bu yaylalardaki meralar, otlaklar hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunmaktadır. İlçede seracılık, ceviz çay ve kivi yetiştiriciliği de gelişmektedir. Fakat Ordu ilinin en küçük ilçesidir.

Kabadüz Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

İlçenin tarihi M.Ö.8.yüz yıla kadar dayanmaktadır. Bölgede yaşayan ilk topluluk Tibaren ve Kalib adlarındaki topluluklardır. Bilindiği kadarı ile Kalib’lerin demircilikle uğraştıkları, bölgedeki demir madenlerini işleterek geçimlerini sağladıkları, demircilikte ilerledikleri ve işlemiş oldukları demirleri kolayca satabilmek için sahile kadar indikleri rivayet edilmektedir. Kabadüz bölgesi tarihte birçok devletin ve beyliğin egemenliği altında kalmıştır. 1421-1451 yılları arası Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1931 yılının Mart ayında Ordu Merkez İlçesine bağlı tam teşkilatlı bir Bucak yapılmıştır. Kabadüz uzun yıllar bir bucak merkezi olmasına rağmen fazla bir gelişme gösterememiştir. Ancak, 1947-1948 yıllarından sonra Kabadüz’ün Bakacak bölgesinde kurşun-çinko maden arama faaliyetlerine başlanması ve bazı ocakların işletmeye açılması üzerine Kabadüz’de bir canlılık görülmeye başlamıştır. 1989 tarihinden itibaren faaliyete geçmek üzere, belediye teşkilatına kavuşarak Kabadüz Belediyesi kurulmuştur. Belediyenin kurulmasından kısa bir süre sonra 1990 yılında ilçe olmuştur. 2000 yılı nüfus sayımlarına göre 4018 nüfuslu, Ordu’nun küçük bir ilçesidir. Kabadüz adı verilmesinin nedeni de bulunduğu yerin coğrafi şeklinden kaynaklanmaktadır.  Bir tepenin üzerinde oluşu ve tepenin üstünde hafif bir düzlüğün bulunması dolayısı ile halk arasında kaba-düz tam düz olmayan anlamında ifade edilmesi nedeni ile Kabadüz adını almıştır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Kabadüz satılık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kabadüz Satılık Daire Piyasası 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin büyüklükleri yaklaşık 140 metrekaredir. Kabadüz satılık daire fiyatları ortalama 211.120 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 1.508 Türk Lirasına denk gelir. Bu satılık daire fiyatlarının ilçe genelinin ortalama fiyatları olduğuna dikkat etmelisiniz. İlçedeki evlerin fiyatları konumuna, oda sayılarına, baktıkları cepheye ya da sahip oldukları diğer özelliklere göre değişiklik gösterir. 

Siz de kendi bütçenizi kararlaştırdıysanız aradığınız evi EmlakJet sitesinde bulmanız oldukça kolay. İstediğiniz özelliklere sahip olan Kabadüz satılık müstakil ev ya da dairelerin ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığı ile dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.