/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamlıhemşincancel

Rize Çamlıhemşin Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamlıhemşin Satılık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Bilgiler 

Çamlıhemşin satılık daire bakarken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Çamlıhemşin, Rize'nin bir ilçesidir. İlçenin eski adı olan "Vica" ya da "Vija", Lazcada "maden su, ılıca, kaplıca" anlamına gelir. 1953'te ise Ardeşen ilçe olunca Vicealtı, Çamlıca adı ile bu ilçeye bağlandı. 1954'te bucak binası yapıldı. 1955'te belediye kuruldu. 1957 yılında Çamlıhemşin adını alarak ilçe haline getirildi. İlçenin kuruluşu 1960'larda tamamlandı. İlçe, toplamda 885 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Bu alanın %80'i ormanla kaplı, dağınık ve tepelik alanlardan ibaret olup, düz alanlar hemen hemen yok gibidir. Çamlıhemşin, Rize ilinin denize sınırı olmayan ilçelerinden biridir. Denizden güneye doğru 22 km'lik kara yolu uzunluğunda ve içeridedir. İlçenin güneyi, doğu-batı doğrultusunda kavis çizen ve denize paralel olan, Kaçkar Dağları ile çevrilidir. Kaçkar Dağları üzerinde jeomorfolojik olaylar sonucu oluşmuş birçok irili ufaklı krater gölleri mevcuttur. İlçede en önemli ekonomik faaliyet olarak turizm ön plana çıkmaya başlamıştır. İlçenin kuzey kesiminde kalan bölgesinde ise çay tarımı, hayvancılık ve yarıcılık ekonomik faaliyetler olarak ön palana çıkmaktadır. Ayrıca arıcılık ve kültür balıkçılığı da önemli ekonomik faaliyetler arasındadır. Bölgeye ve Rize İline yönelik turizm hareketleri dikkate alındığında Ayder, Yaylaköy, Çat gibi orman köyleri ve yayla merkezlerinde küçük ve orta boy konaklama tesislerinin ve aile işletmelerinin kurulması ve kurulu olanların hizmet standartlarını daha da geliştirilmeleri önem taşımaktadır.

Çamlıhemşin Satılık Daire Bakanlara Gezi Noktaları

Çamlıhemşin ilçesi doğal güzelliği ve tarihi yapıları bir arada taşımaktadır. Şenyuva Köprüsü, Fırtına Deresi üzerinde yer almaktadır. Bölgenin en eski köprüsüdür. Tek kemerli bir köprüdür. Toplam 40 metre uzunluğa sahiptir. Palovit Şelalesi, Çamlıhemşin sınırları içinde bulunan Palovit Şelalesi bölgenin en yüksek debili şelalesi olma özelliğine sahiptir. Yeşil yatağında dökülen Palovit Şelalesi görülmesi gereken yerlerden biridir. Harika bir manzaraya sahip olan Palovit Şelalesinde güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Büyük Deniz Gölü, Kaçkar Dağlarında yer alan buzul göllerinin en büyüğüdür. Kaçkar Dağları üzerinde yer alan Büyük Deniz Gölüne Çamlıhemşin ilçesinden ulaşım sağlanmaktadır. Kapılı Göller, 300 metre yükseklikte bulunan bir dizi gölden oluşmaktadır. Kaplı göllere iki saatlik bir yürüyüş ile ulaşılmaktadır. Verçenik Yaylası, Çamlıhemşin ilçesine 60 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yaylada her yıl şenlikler düzenlenmektedir. Bu güzelliklere sahip bir ilçede yaşamak istiyorsanız Çamlıhemşin satılık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

Çamlıhemşin Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki evlerin alanları ortalama 130 metrekareden oluşur. Çamlıhemşin satılık daire fiyatları 336.050 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Evlerin ortalama birim fiyatları 2.585 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 18 yıldır.

Ev arayışınızda EmlakJet ile bir adım öndesiniz. Hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Rize Çamlıhemşin ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.