/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derepazarıcancel

Rize Derepazarı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Derepazarı Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bölge Kılavuzu 

Derepazarı satılık daire ilanları arasında size en uygun olan ilanlara ulaşmanız çok kolay. İlanları incelerken de Derepazarı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Derepazarı, Rize ilinin bir ilçesidir. Rize'nin Trabzon tarafında ana sahil yolu üzerinde bulunur. Yaz aylarında sosyal hayat daha aktif, nüfus yaz aylarında kış aylarına göre daha kalabalıktır. İlçenin deniz sahili genellikle çok temiz ve denize girmeye elverişlidir. 7 tane mahalle ve 11 köy bulunmaktadır. İlçe ekonomisi genellikle çay üretimine ve çay fabrikasında çalışan işçilerin mevsimlik işine bağlıdır. Özellikle yaz aylarında çay fabrikalarının mevsimlik çalışmaya başlamasından sonra ekonomide bir canlılık dikkat çeker. Rize’nin çok yakın ve ulaşımının ekonomik olmasından dolayı halkın birçoğu ihtiyaçlarını vilayetten karşıladığından, ticaret olması gerektiği noktadan çok geride kalmıştır. İlçede sanayi ağaç ürünlerine daha baskındır. Derepazarında Devletin himayesinde olan 2 Çay-kur çay fabrikasının yanında, 4 tane de özel sektör çay fabrikası bulunmaktadır. Derepazarı küçük bir ilçe olmasına rağmen 6 adet çay fabrikasından ve çay üretiminden dolayı özellikle yaz aylarında ekonomik hayat canlanmaktadır. Rize’ ye 7 kilometre mesafede, batıda İyidere, doğuda Rize Merkez, güneyde İkizdere ile çevrili olan deniz kenarında kurulu bir ilçedir. Ekonomisi çay üretimine dayalı ilçede çay fabrikaları yer alır. Derepazarı İlçesi, Derepazarı sahil kenarında yer alan şirin, küçük bir ilçedir. Deniz kıyısında yer alan Derepazarı ilçesi denizin mavisi ile buluşan yeşilliği ile adeta doğal bir cenneti oluşturmaktadır. İlçenin sahillerinde deniz çok berrak ve yüzmek için oldukça elverişlidir.

Derepazarı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Bilgileri

2019 TÜİK verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 9.365 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51,55’ini erkekler ve %48,45’ini kadınlar oluşturur. Bu nüfus, 4.828’i erkek ve 4.537’si kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Derepazarı’nın 2017 yılına ait nüfusu ise 6.982’dir. Bu iki yıla ait nüfusu karşılaştırdığımızda ilçedeki nüfusun bir yıl içerisinde artış yaşadığını söyleyebiliriz. Bölgenin yıllık nüfus artışını oranlar isek bu oran %34,13’tür. İlçenin nüfus yoğunluğu ise 2.383’dur. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Derepazarı satılık müstakil ev ya da dairelerin ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Derepazarı Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki satılık dairelerin alanları yaklaşık 105 metrekaredir. Derepazarı satılık daire fiyatları ortalama olarak 273.630 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 2.606 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınızda bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. Tam olarak size uygun evi bulmak istiyorsanız Rize Derepazarı sahibinden satılık müstakil evler ya da emlakçıdan satılık müstakil evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.