/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İyiderecancel

Rize İyidere Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İyidere Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Merak Edilenler

İyidere satılık daire arayışınızda EmlakJet sizin yanınızda. Ev bakarken aklınızdaki sorulara cevap olabileceğine inandığımız bu yazıda ilçe hakkında genel bilgiler yer verdik. İyidere, Rize ilinin bir ilçesidir. Coğrafi yapının yarattığı koşullar dolayısıyla köy ve kasaba arasında bir yapıya sahiptir. Genel iş kaynakları, tarım, hayvancılık, balıkçılık ve çay tarımıdır. Çay tarımında genellikle kadınlar çalışırken, erkekler de bölge sayısı yaklaşık 15'i bulan çay fabrikalarında çalışmaktadır. Ayrıca ilçenin sahilde bulunması balıkçılık yapılmasına da olanak vermiştir. İyidere nüfusunu etnik köken bakımından başta Türkler ve Laz kökenli aileler oluşturmaktadır. İyidere yeşilliklerin çok olduğu bir yerdir. Trabzon sınırına çok yakındır. Rize iline mesafesi 14 kilometredir. Doğusunda yine Rize ilinin Derepazarı ilçesi batısında ise Trabzon ilinin Of ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde Rize'nin Kalkandere ilçesi kuzeyinde ise Karadeniz sahili vardır. Doğu ve güneye gidildikçe rakım yükselir. Kıyıda iklim iç bölgelerine göre daha ılımandır. 

İyidere Satılık Daire Bakanlara İlçenin Gezi Rehberi

İlçe merkezine yakın olmasından dolayı ulaşım açısından hiçbir sorunu yoktur. İyidere ilçesi küçük, şirin bir yerdir. İlçe merkezi deniz kıyısında yer almaktadır. Doğal güzelliğe sahip İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır. Pileki Mağarası, Taşhane Köyünde yer almaktadır. Yaklaşık 1500 metre uzunluğa sahiptir. İnsan eliyle yapılmış bir mağaradır. MÖ. 2300 yıllardan günümüzden 30 yıl öncesine kadar buradan Pileki taşı çıkarılmıştır. Buradan çıkarılan Pileki taşı üstünde ekmek pişirmek için kullanılıyormuş. Günümüzde bu mağara ziyarete açıktır. İyidere Plajı, Rize’nin en önemli plajlarındandır. Geçmişten günümüze kadar doğal yapısını koruyan İyidere Plajı bölgenin en çok tercih edilen plajıdır. Yaz aylarından havanın ısınması ile İyidere Plajı binlerce turist ağırlamaktadır. Siz de kendisine ait özel alanı olan bir eve sahip olmak istiyorsanız İyidere satılık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan hızlıca ulaşabilirsiniz.

İyidere Satılık Daire Emlak Piyasası

Satılık daire bakarken ev aranan bölgenin emlak piyasasına hakim olmak büyük önem taşımaktadır. Eğer bölgenin satılık daire fiyatları doğru olarak analiz edilmezse satın almak istediğiniz evin gerçek değerini öğrenemeyebilirsiniz. Ve belki de bir eve değerinden fazla para ödemiş olursunuz. Ev almak istediğiniz evin gerçek değerinin öğrenmek için bir uzmana ya da emlakçınıza danışabilirsiniz. Bu başlıkta ise ilçenin genelindeki ev fiyatlarının ortalamalarını sizler için paylaştık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 135 metrekareden oluşur. İyidere Satılık Daire fiyatları 273.645 Türk lirası olarak karşımıza çıkar. Evleri ortalama birim fiyatı 2.027 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama geri dönüşleri 52 yıldır. Bu da evlerin satış fiyatlarını geri ödeme sürelerinin 52 yıl olduğu anlamına gelir. 

Ev arayışlarında EmlakJet ile bir adım öndesiniz. İlçedeki ilanlara Rize İyidere evler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

İyidere Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.