/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalkanderecancel

Rize Kalkandere Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kalkandere Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kalkandere satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kalkandere Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kalkandere, Rize ilinin batı kesimlerinde yer almaktadır. Kalkandere satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 95 kilometrekare olup denizden yüksekliği ortalama 200 metredir. İlçenin etrafı, Of, İyidere ve İkizdere ilçeleri ile çevrilidir. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. Kalkandere satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım faaliyetleri yürütülmekte olup mısır, fındık ve çay başta olmak üzere birçok tarım ürünü yetiştirilmekedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Kalkandere Satılık Daire Arayan Kişilere ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 768’dir. İlçe nüfusunun yüzde 57,86’sını (9 bin 702) erkek, yüzde 42,14’ünü (7 bin 66) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kalkandere satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Adalar Mahallesi, Aksu Mahallesi, Aşağı Tatlısu Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Kızıltoprak Mahallesi, Kuruköy Mahallesi, Medrese Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Taşçılar Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yukarı Tatlısu Mahallesi’dir.

Kalkandere Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir.  İlçe eğitim kurumları ve eğitim kurumlarının sahip olduğu eğitim kadroları bakımından da oldukça donanımlıdır. Rize Kalkandere satılık daire tercihinde bulunmayı düşünen kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Kalkandere Polis Okulu: Kızıltoprak, Derepazarı Kalkandere Yolu No:11, 53500 Kalkandere/Rize.
  • Kalkandere Anadolu İmam Hatip Lisesi: Yukarı Tatlısu, Öztürkler Küme Evleri No: 46/1, 53500 Kalkandere/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 331 42 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Zihni Derin İlköğretim Okulu: Kızıltoprak, Derepazarı Kalkandere Yolu No:2, 53500 Kalkandere/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 331 22 24 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Rize ilinin Kalkandere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Kalkandere uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Kalkandere Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.