Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Siirt Baykan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Baykancancel
Siirtcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Baykan Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Baykan satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Baykan ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Baykan ilçesi, içinde bulunan Veysel Karani Türbesi ile bilinmektedir. Veysel Karani için, her Kurban Bayramı’nda anma etkinlikleri yapılmaktadır. 1949 yılında Havil Hanları’na yerleştirilse de daha sonra ilçenin adı “Baykan” şeklinde değiştirilmiştir. İlçede başka kültürel değerler de bulunmaktadır. Bu değerler arasında Adak Kale, Dört Ulular Köprüsü ve Şeyh Osman Türbesi de yer almaktadır. 

Baykan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Baykan ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Siirt iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 564 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 720 metredir. Baykan ilçesi, Siirt il merkezine 47 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin merkezinin etrafında yüksek tepeler bulunmaktadır ve bir vadi içerisine konuşlanmıştır. İlçe sınırları içerisinde Tandır Dağı, Atlı Tepe, Soğantepe ve Tosunlu Dağı gibi önemli dağlar mevcuttur. Her ne kadar ilçede az çok birkaç dere bulunsa bile, Bitlis’ten gelen ve ilçe merkezinden geçen Başur Çayı ilçenin en önemli su kaynağıdır. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozuk meşe ormanları oluşturmaktadır. İlçe arazisi ise dağlık ve engebeli bir karakteristiğe sahiptir. 

Baykan Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Baykan satılık konut düşünenler için ilçenin iklimine karasal iklim denilebilmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. 

Bahçe tarımı ve hayvancılık faaliyetleri, Baykan ekonomisinin yapıtaşlarını oluşturmaktadır. Bunlar dışında nakliyecilik de önemli bir gelir kaynağıdır. İlçe topraklarının dağlık özelliği sebebiyle hububat ekimi pek fazla yapılamamaktadır. Bu faaliyet içerisinde buğday, arpa ve mercimek üretimi yaygındır. Bazı köylerde ise arıcılık ile birlikte tütün ve fıstık üretimi yaygındır. 

Baykan Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Baykan ilçesinde toplam 26.160 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,01’i erkek olup geriye kalan %48,99’unu kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,20 olarak tespit edilmiştir. 

Baykan ilçesinde 9 adet mahalle ve 30 adet köy mevcuttur. Baykan satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri aşağıda listeledik:

  • Atabağı Mahallesi,
  • Atatürk Mahallesi,
  • Yenidoğan Mahallesi,
  • İnönü Mahallesi,
  • Çay Mahallesi,
  • Şeyhosman Mahallesi,
  • Havel Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Cefan Mahallesi.

Baykan Atabağı Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Baykan Satılık Daire
Adakale KöyüAdakale Köyü (Topraklı Mahallesi)Adakale Köyü (Toptepe Mahallesi)Ardıçdalı KöyüAtabağı Bld. (Merkez Mahallesi)Cefan MahallesiÇamtaşı KöyüÇaykaya KöyüÇaykaya Köyü (Bardaklı Mahallesi)Çaykaya Köyü (Geçit Mahallesi)Çaykaya Köyü (Karataş Mahallesi)Çelikli KöyüÇevrimtepe KöyüÇevrimtepe Köyü (Kumluca Mahallesi)Çevrimtepe Köyü (Oymaklı Mahallesi)Çevrimtepe Köyü (Ulukapı Mahallesi)Çukurca KöyüDedebakırı KöyüDemirışık KöyüDerince KöyüDilektepe KöyüDokuzçavuş KöyüEngin KöyüGümüşkaş KöyüGünbuldu KöyüGündoğdu KöyüHavel Mahallesiİkizler Köyüİnönü MahallesiKarakaya KöyüKarakaya Köyü (Eğridere Mahallesi)Karşıyaka MahallesiKasımlı KöyüMeşelik KöyüNarlıyurt KöyüNarlıyurt Köyü (Ayranlı Mahallesi)Narlıyurt Köyü (Sıralı Mahallesi)Narlıyurt Köyü (Uğurlu Mahallesi)Narlıyurt Köyü (Uzunkavak Mahallesi)Obalı KöyüObalı Köyü (Akbudak Mahallesi)Obalı Köyü (Akdiken Mahallesi)Obalı Köyü (Köklü Mahallesi)Obalı Köyü (Ocaklı Mahallesi)Ormanpınar KöyüSarıdana KöyüSarısalkım KöyüTütenocak KöyüTütenocak Köyü (Aşağı Tütenocak Mahallesi)Ulaştı KöyüÜnlüce KöyüÜnlüce Köyü (Dumanlı Mahallesi)Veyselkarani Bld. (Atatürk Mahallesi)Veyselkarani Bld. (Çay Mahallesi)Veyselkarani Bld. (Şeyh Osman Mahallesi)Yarımca KöyüYenidoğan MahallesiYeşilçevre Köyü (Binegöl Mahallesi)Yeşilçevre Köyü (Çukurtaş Mahallesi)Yeşilçevre Köyü (Eğri Mahallesi)
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.